Karmnik dla kolibrów Bird Buddy (Źródło: Bird Buddy)
Karmnik dla kolibrów Bird Buddy (Źródło: Bird Buddy)

Aplikacja do obserwacji ptaków z całego świata. Oto kolejny produkt Bird Buddy

Marka Bird Buddy, oferująca inteligentne karmniki, wprowadza nowe możliwości do swojej aplikacji. Dzięki niej użytkownicy mogą przeglądać zdjęcia oraz nagrania ptaków, które pojawiają się w jednym z wybranych domków z całego świata.

Nowy produkt Bird Buddy

Firma Bird Buddy, znana przede wszystkim ze swoich inteligentnych karmników, które dzięki wbudowanej kamerze pozwalają na obserwację i rozpoznawanie za pomocą AI ptaków, wprowadza kolejny produkt. Tym razem nie jest nim domek do karmienia i podglądania ptaków, a ulepszona aplikacja do podpatrywania gatunków odwiedzających inne karmniki.

Bird Buddy Explore gromadzi w sobie podglądy z kamer zlokalizowanych na całym świecie, dając użytkownikom możliwość obserwacji ptaków. Każda osoba na świecie może przeglądać zarejestrowane przez kamery ptaki, zgromadzone na różnych kanałach.

Nowy produkt startupu nie jest tylko dodatkową rozrywką dla użytkowników aplikacji, ale również szansą na rozszerzenie zasięgów tworzonych przez Bird Buddy. Dostęp obejmuje nie tylko posiadaczy inteligentnych karmników, ale każdej osoby na świecie.

Możliwości obserwacji ptaków w aplikacji

Jak twierdzi firma, powszechny dostęp do aplikacji Bird Buddy Explore, nie jest tylko zwiększeniem popularności dla innych produktów startupu, ale również szansą na poznawanie gatunków, których nie jest nam dane dostrzegać na co dzień.

Firma zaznacza, iż dysponuje licznymi treściami, które mogą zostać wykorzystane w ramach aplikacji. Biblioteka filmów powiększa się co tydzień od dwóch lat, co oznacza, że każdego dnia system jest w stanie zarejestrować ponad milion wykrytych przez sztuczną inteligencję zwierząt.

Aby możliwe było korzystanie z Bird Buddy Explore należy po prostu pobrać aplikację dedykowaną na urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android, w zależności od posiadanego sprzętu. Nowość została wdrożona do dotychczasowej aplikacji, z której mogli korzystać wyłącznie posiadacze inteligentnych karmników.

W sekcji Odkrywaj dodano ikonę w kształcie globusa, która pozwala na przejście do wybranej przez użytkownika lokalizacji. Następnie możliwe jest połączenie się z konkretnym karmnikiem. Po tym procesie możliwe będzie przejrzenie zgromadzonych zdjęć lub filmów.