zakupy-online

Szukasz nowych butów? Przymierz je wirtualnie

CCC wprowadza nowość do swojej aplikacji mobilnej. Wirtualna przymierzalnia butów pozwoli nam sprawdzić, jak dany model wygląda na stopie bez wychodzenia z domu. 

Aplikacje dla zdalnych zakupów

Wirtualne przymierzanie okularów, sprawdzanie odcieni szminek i tworzenie wizualizacji kompletów ubrań. Firmy prześcigają się w tworzeniu rozwiązań, które umilą klientom doświadczenie zakupów, a markom pozwolą zarobić więcej. Tak na przykład firma Klarna wprowadziła usługę rozmowy z doradcą podczas wirtualnych zakupów.

Teraz przyszedł czas na polską spółkę. CCC przedstawiło rozwiązanie podobne do przymierzalni ubrań na Snapchacie. To tam można było testować buty Puma w świecie AR. Jak widać, nie jest to rewolucyjne rozwiązanie, ale może znaleźć swoich fanów – zwłaszcza wśród młodych odbiorców.

Szukasz nowych butów? Przymierz je wirtualnie

Jak skorzystać z przymierzalni butów CCC?

Żeby skorzystać z wirtualnej przymierzalni butów, należy – przede wszystkim – pobrać na telefon apkę CCC. Następnie wystarczy tylko zgoda na używanie przez nią aparatu fotograficznego. Pary butów, dostępne do zdalnej przymiarki, mają oznaczenie “Zobacz na swojej stopie”.

Aplikacja działa na zasadzie podobnej do filtrów z Instagrama lub Snapchata – aby zobaczyć się w nowych butach, trzeba po prostu nakierować aparat na stopy lub ich odbicie w lustrze. Buty “założą się” same, a do testów można nawet się w nich przejść i sprawdzić, jak wyglądają w ruchu i do różnych stylizacji.

Już ok. 100 modeli butów ma opcję przymierzania online. CCC zapowiada, że celem w kolejnych miesiącach ekipy zajmującej się aplikacją jest dodanie ich większej liczby. Jak informuje Aleksandra Koclejda, Mobile App Marketing Leader CCC, chcą zdigitalizować wszystkie pary butów, dostępne w sklepie mobilnym.

Jestem ciekawa, jak i czy w ogóle ta nowa opcja wpłynie na wyniki sprzedażowe. W połączeniu z dostępnym skanem stopy esize.me może znacznie ułatwić klientom decyzje zakupowe.

Nowa funkcja jest już dostępna w aplikacji. Sprawdzajcie i dajcie znać, jak Wam się nosi!