Samsung The Frame LS03 (QE55LS03BAUXXH) / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Aplikacja Twitch dostępna na telewizorach Samsung Smart TV

Aplikacja Twitch zawitała do telewizorów Samsung Smart TV. Fani będą mogli wreszcie oglądać swoich ulubionych streamerów na ekranie telewizora.

Twitch w pigułce

Twitch to platforma streamingowa firmy Amazon. Zaryzykuję stwierdzenie, że jest ona najpopularniejsza wśród graczy. Obserwujący mogą oglądać na żywo rozgrywkę strumieniowaną przez jednego z użytkowników oraz reagować na jego/jej poczynania w grze. Do tego celu służy funkcja czatu na żywo, dzięki której streamer widzi wiadomości od widzów i może na nie w jakiś sposób zareagować. Albo i nie.

Byłem w ciężkim szoku, kiedy zobaczyłem, że Samsung wprowadza tę aplikację teraz do swoich telewizorów smart TV. Głównie przez wzgląd na fakt, iż wydawało mi się, że taki gigant uzna jej implementację za jedno z ważniejszych zadań. Cóż, człowiek uczy się całe życie.

Lepiej późno niż wcale…

Jak podaje Samsung, od teraz Twitch jest dostępny na wszystkich telewizorach Samsung Smart TV, wyprodukowanych w latach 2018-2022. Producent chwali się również możliwością podłączenia smartfona do TV, poprzez zeskanowanie specjalnego kodu QR.

Ma to pozwolić na komentowanie zmagań oglądanego streamera przy pomocy klawiatury smartfona. Wydaje się to być nad wyraz wygodnym rozwiązaniem. Ostatecznie pisanie przy pomocy pilota i klawiatury ekranowej potrafi być dość irytujące – wiem z doświadczenia…

Samsung Q80B / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Samsung oficjalnie udostępnia aplikację Twitch na swoich urządzeniach smart TV

Następne Worlds na ekranie telewizora Samsung?

Warto wspomnieć, że nie tylko „indywidualni” streamerzy operują na Twitchu. Ta platforma jest wykorzystywana również do transmisji chyba każdego ważnego wydarzenia e-sportowego na świecie. Dzięki decyzji Samsunga następne mistrzostwa świata w League of Legends, Worlds, będziemy mogli obejrzeć na telewizorze, razem ze znajomymi. Albo i bez nich – tutaj wybór pozostawiam fanom Ligi 😉

Przy tej okazji warto wspomnieć o telewizorze Samsung Q80B, który niedawno mieliśmy okazję testować. Jeśli akurat szukacie nowego telewizora, albo jesteście ciekawi, jak się sprawdza ten model, to warto sprawdzić naszą recenzję, w której wymieniamy jego główne zalety oraz zwracamy uwagę na wady.