Czujnik drzwi i okien Hue Secure trafia do aplikacji Apple HomeKit (źródło: Philips Hue)
Czujnik drzwi i okien Hue Secure (źródło: Philips Hue)

Apple HomeKit obsłuży czujniki kontaktowe Philips Hue

Firma Signify, wywodząca się spod skrzydeł dawnego Philips Lighting, znana jest ze sprzętów dedykowanych dla inteligentnego domu. Portfolio obejmuje przede wszystkim liczne rozwiązania oświetleniowe Philips Hue, ale nie tylko. Wśród produktów można także odnaleźć m.in. czujniki kontaktowe, którymi można teraz sterować w Apple HomeKit.

Philips Hue Secure wykrywa otwarcie drzwi

Czujnik kontaktowy Philips Hue Secure to kompaktowe i dość dyskretne urządzenie, które montowane jest w pobliżu ruchomych przegród. Sprzęt ten odpowiedzialny jest za wykrywanie otwarcia lub zamknięcia drzwi, okien, a nawet konkretnych szafek czy sejfów. 

Czujnik może generować powiadomienia, przesyłać je do użytkownika, a nawet uruchamiać alarm czy syrenę, zapewniając bezpieczeństwo domu oraz jego mieszkańców. Urządzenie to pojawiło się na rynku we wrześniu br., a już teraz producent ogłosił jego aktualizację.

Aktualizacja dodaje czujnik do Apple HomeKit

Nowe oprogramowanie czujnika kontaktowego pozwoli teraz na dodanie go do jednej ze znanych platform inteligentnego domu. Niewielkie urządzenie odnajdziemy teraz w aplikacji Apple HomeKit, podobnie jak inne produkty Philips Hue, takie jak żarówki czy lampy.

Dodanie czujnika kontaktowego do listy urządzeń Smart Home’u w aplikacji Apple HomeKit pozwoli nie tylko na kontrolowanie tego sprzętu, ale także tworzenie nowych automatyzacji. Uruchamianie czy dezaktywowanie scen oraz konkretnych gadżetów różnych producentów może zatem być uzależniane od stanu wykrywanego przez czujnik – „otwartego” lub „zamkniętego”. Co istotne, urządzenia te nie muszą być podłączone do mostka Philips Hue.

Czujnik kontaktowy Philips Hue Secure dostępny jest za 199 złotych w kolorze białym i czarnym.