Apple (źródło: Pixabay)
Apple (źródło: Pixabay)

Pierścień Apple będzie wykrywał gesty? Patent ujawnia nowoczesne technologie

W Internecie pojawił się nowy patent marki Apple, który przedstawia innowacyjne funkcje, jakie mogłyby w przyszłości zostać obsłużone przez Smart Ring. Co wyjątkowego pokazał technologiczny gigant?

Apple próbuje dogonić konkurencję?

Inteligentny pierścień to niewielkie urządzenie ubieralne na palec, które skrywa w sobie mnóstwo technologii. Znajdziemy w nim m.in. mikroprocesory, czujniki czy moduły Bluetooth, pozwalające na stałe śledzenie zdrowia człowieka oraz komunikację z aplikacją na smartfonie. Jednym z najbardziej znanych urządzeń jest Oura Ring, można także spotkać Amazfit Helio, Luna Ring czy Circular Slim.

Firmy te próbuje dogonić konkurencja w postaci największych gigantów technologicznych na świecie. Jedną z nich jest Samsung, który pokazał prototyp Galaxy Ring na tegorocznym MWC w Barcelonie. Poza koreańskim przedsiębiorstwem udział w wyścigu prawdopodobnie chce też wziąć marka Apple. W Internecie odnaleziono nowy patent, który przedstawia funkcje, jakie mógłby otrzymać wyczekiwany inteligentny pierścień.

Inteligentny pierścień (źródło: GizChina)
Inteligentny pierścień (źródło: GizChina)

Inteligentny pierścień z funkcją wykrywania kontaktu

W jednym ze znalezionych przez Ithome patentów, marka Apple skupia uwagę na funkcji „wyczuwania” kontaktu pomiędzy wewnętrzną powierzchnią Smart Ringa a skórą palca. Opcja ta z kolei ma być podstawą do technologii wykrywania wykonywanych przez przyszłego użytkownika gestów, takie jak przesuwanie czy szczypanie.

Inteligentny pierścień (źródło: GizChina)
Inteligentny pierścień (źródło: GizChina)

Firma pokusiła się nawet o szczegółowe opisanie i graficzne przedstawienie popularnej gry „Kamień, papier, nożyce”, w której to gadżet może rozpoznawać, jaki ruch dłonią został wykonany. Planowane urządzenie prawdopodobnie będzie także mogło wykrywać ruch palcem jednej dłoni podczas rysowania gestów na drugiej, jeśli ta zostanie wyposażona w Apple Watch.

Inteligentny pierścień (źródło: GizChina)
Inteligentny pierścień (źródło: GizChina)

Gigant z Cupertino już w patencie pokazuje możliwość wielu zastosowań poszczególnych gadżetów po połączeniu ich w jeden system. Jak twierdzi gizchina, może okazać się, że Apple Smart Ring będzie ciekawym dodatkiem do zyskujących na popularności gogli Apple Vision Pro, inaczej nazywanych komputerem przestrzennym, który został zaprezentowany w zeszłym roku.

Pamiętajmy jednak, że to dopiero patent, co oznacza, że powyższe funkcje niekoniecznie zostaną kiedykolwiek użyte przez producenta. Trzeba jednak przyznać, że Apple lubi zaskakiwać i dodawać kreatywne funkcje do różnorodnych gadżetów, może więc przyjdzie nam zagrać w „Kamień, papier, nożyce” przy udziale tego niewielkiego sprzętu.