Akcesoria do iPhone (źródło: Pixabay)
Akcesoria do iPhone (źródło: Pixabay)

Kiedy Apple zaprezentuje własny inteligentny pierścień? Nie mamy dobrych wieści…

Samsung prowadzi prace nad swoim miniaturowym gadżetem. Inteligentny pierścień został już wstępnie zapowiedziany, co na to marka Apple? Jak wynika z informacji przekazanych przez Marka Gurmana, prace nie postępują.

Idea inteligentnego pierścienia

Urządzenia ubieralne zyskują na popularności. Choć w smartfonach mamy już praktycznie wszystko, wielu z nas uzupełnia ich funkcjonalność smart zegarkami czy opaskami, które mierzą parametry życiowe użytkownika, monitorują zdrowie oraz weryfikują sprawność fizyczną. Okazuje się jednak, że to nadal za mało.

Coraz częściej giganci technologiczni pochylają się nad podjęciem inwestycji w kierunku miniaturyzacji ubieralnych gadżetów. Przykładem takiego urządzenia jest inteligentny pierścień. Jednym z najbardziej znanych jest Oura Ring, czyli niewielka obrączka, skrywająca mnóstwo czujników oraz technologii, które sukcesywnie rozwijają się dzięki aktualizacjom. Sprzęt może nawet pomóc w przewidywaniu terminu porodu czy monitoruje zdrowie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Nad swoim pierścieniem prace prowadzi już Samsung i, choć jego sprzęt został wstępnie zapowiedziany, nie jest znana data premiery ani szczegółowa funkcjonalność tego niewielkiego gadżetu.

Powolne prace nad pierścieniem Apple

Z kolei marka Apple prowadzi prace, aby swoimi wszechstronnymi gadżetami dogonić konkurencję, taką jak Samsung, Meta czy Google. Po wypuszczeniu komputera przestrzennego Vision Pro, który wzbudził niemałe zainteresowanie w technologicznym świecie, pojawiło się trochę informacji o tym, jakoby gigant z Cupertino opracowywał kolejne urządzenie.

Marka Apple prawdopodobnie ma w planach zaprezentować inteligentny pierścień, jednak raczej nie nastąpi to w najbliższym czasie. Prace nad niewielkim, ubieralnym, smart gadżetem są jeszcze w powijakach. Jak wynika z informacji przekazanych przez Marka Gurmana, „wydaje się, że projekt nie idzie pełną parą”.

Wiadomo jednak, że pomysł na to urządzenie nawiązywałby nieco do funkcji znanych użytkownikom zegarków Apple Watch. Miniaturowa wersja na palec mogłaby zatem monitorować stan zdrowia i stać się doskonałą alternatywą dla osób preferujących tradycyjne zegarki lub puste nadgarstki.