Tim Cook prezentuje Vision Pro (źródło: Apple)
Tim Cook prezentuje Vision Pro (źródło: Apple)

Mark Zuckerberg wypróbował Apple Vision Pro. Nie spodobało mu się

Technologia wirtualnej, rozszerzonej czy mieszanej rzeczywistości pojawia się na kolejnych urządzeniach. Wiodącą w tej dziedzinie marką jest Meta, choć Apple może stać się silnym konkurentem. Apple Vision Pro zostało przetestowane i porównane do najnowszego headsetu Quest 3 przez samego Marka Zuckerberga. Co sądzi na temat nowego produktu z Cupertino?

Komputer przestrzenny Apple oczami Zuckerberga

Gogle Apple Vision Pro zapowiadane były jako nowy wymiar wirtualnego świata. Komputer przestrzenny technologicznego giganta z Cupertino miał już swoją premierę w USA, skąd napływa coraz to więcej ocen i wieści. Jednym z opiniodawców stał się dyrektor generalny marki Meta, który zabrał głos w tej sprawie w mediach społecznościowych.

Mark Zuckerberg porównał głośne Apple Vision Pro do najnowszego headsetu swojej marki, a więc Quest 3. CEO stwierdził, że gogle Mety są bardziej wartościowe i są lepszym produktem.

Dyrektor generalny dość szczegółowo opisał różnice pomiędzy najnowszymi urządzeniami. Wspomniał m.in. o masie, która w przypadku Quest 3 jest mniejsza o 120 gramów. Ten fakt sprawia, że można nosić go wygodniej i dłużej, a także pozostawia większą swobodę ruchów. Gogle marki Meta zyskały także dostęp do szerszego pola widzenia w porównaniu do Apple Vision Pro.

Apple Vision Pro vs. Quest 3

Wygoda to jednak nie wszystko o czym wspomniał CEO Mety. Quest 3 z fizycznymi kontrolerami pozwala na dokładniejsze śledzenie dłoni, a co za tym idzie – wszelkie wprowadzanie danych i wykonywanie zadań jest łatwiejsze w porównaniu do komputera przestrzennego Apple. Zuckerberg wspomniał jednak, że funkcja śledzenia wzroku w niektórych przypadkach jest wygodna i może trafić do kolejnych sprzętów Mety.

Dyrektor generalny wspomniał także o bogatszej i lepszej bibliotece treści w przypadku Quest 3, choć Vision Pro są lepsze do rozrywki. Sporą różnicą między tymi urządzeniami jest również cena. Jak zaznacza Zuckerberg, zestaw Quest 3 jest około siedem razy tańszy w porównaniu do komputera przestrzennego Apple.