Gogle Meta Quest 3 nie tak dawno pojawiły się w przedsprzedaży, a już otrzymują aktualizację, która dodaje mnóstwo ciekawych funkcji. Jakie niespodzianki przygotował producent dla użytkowników najnowszej wersji headsetu?
Reakcje i czatowanie trafiają w ręce użytkowników
Do świeżego produktu, jakim są gogle Meta Quest 3, sukcesywnie dociera już najnowsza aktualizacja, oznaczona numerem v59. Jak zapowiada producent, wprowadzane funkcje nakierowane zostały tym razem na ulepszenia związane ze sferą społeczności oraz większych możliwości wyrażania ekspresji w obrębie wirtualnej rzeczywistości. Co to oznacza?
Realizowane w Meta Quest 3 czaty otrzymują nową funkcję, która pozwala na przesyłanie naklejek z awatarami, dodawanie reakcji do otrzymywanych wiadomości, a także, w wybranych regionach możliwe jest udostępnianie obrazów. Opcje te mają stać się sposobem na prowadzenie bardziej ekspresyjnych konwersacji.
Meta wprowadza także możliwość uruchomienia czatu na żywo w YouTube. Oznacza to, że twórca czy streamer w czasie rzeczywistym może przeglądać wszystkie wiadomości, jakie są przesyłane przez uczestników, dając tym samym większe szanse na zintegrowanie się z tworzoną społecznością oraz możliwość natychmiastowego odpowiadania uczestnikom spotkania. Aby korzystać z tej funkcji w ramach wcześniejszego dostępu konieczne jest zapisanie się poprzez formularz.
Spotkania w wirtualnym świecie dzięki Meta Quest 3
Dzięki nowej aktualizacji system Meta Quest 3 pozwoli na tworzenie grup ze znajomymi, a także przesyłanie zaproszeń do rozgrywek czy aplikacji. Opcja ta da szansę na spotkanie się w większym gronie w wirtualnym świecie.
Użytkownicy tegorocznych gogli mogą również uruchamiać funkcję wydłużonego czasu pracy baterii. Oznacza to, że kosztem nieco obniżonej jakości i wydajności możliwe jest korzystanie z urządzenia przez dłuższy czas bez potrzeby rezygnowania z rozgrywki na rzecz ładowania. Opcję można włączyć i wyłączyć w menu ustawień zasilania.
Meta pochyliła się także nad problematyką związaną z nadzorem rodzicielskim. Opiekunowie mogą w łatwiejszy sposób kontrolować korzystanie z wirtualnego świata. Z czasem producent wprowadzi funkcje pozwalającą na ustalenie dziennego limitu czasowego czy zaplanowanie przerw w korzystaniu z urządzenia.