Quest 3 (źródło: Meta)

Ruszyła przedsprzedaż Meta Quest 3! Jakie funkcje trafiły do nowych gogli?

Cykliczna konferencja Meta Connect 2023 przyniosła sporo nowości do świata wirtualnej rzeczywistości oraz sztucznej inteligencji. Wśród nich znalazł się headset Quest 3, a także inteligentne okulary Ray-Ban. Technologiczny gigant zapowiedział również innowacyjne rozwiązania w dziedzinie AI.

Najnowsza propozycja dla wirtualnej rzeczywistości

Meta Connect 2023 to rokroczne wydarzenie firmy dotyczące wirtualnej rzeczywistości oraz aktualnych nowinek i pomysłów producenta, które planowane są na najbliższy czas. Tegoroczna konferencja jest już jubileuszową dziesiątą edycją, przynoszącą kolejne innowacyjne rozwiązania w budowaniu metawersum. Producent popularnych gogli sięga również po narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję, a także wprowadza najnowsze zestawy VR Meta Quest 3.

W ciągu ostatnich kilku lat wirtualna rzeczywistość stała się sposobem na formę kina domowego, które można zabrać dosłownie wszędzie. Co więcej, za pomocą gogli jesteśmy w stanie „spotkać się” i prowadzić rozmowy z awatarami osób znajdujących się w miejscach oddalonych o wiele kilometrów.

Meta jest jedną z popularnych firm, które w portfolio swoich produktów wdrożyły gogle wirtualnej rzeczywistości. Od czasu do czasu w domach czy pracy można spotkać edycję Quest 2, teraz natomiast czas na kontynuację tego sprzętu, który został uzupełniony o dostęp do technologii rzeczywistości mieszanej.

Meta Quest 3 już w przedsprzedaży

Quest 3 daje możliwość zanurzania się w świecie gier, ale również pozwala na umieszczanie wybranych wirtualnych obiektów w przestrzeni swojego pokoju czy mieszkania. Nowy headset zyskał większą moc obliczeniową, poprawiono też jego rozdzielczość. Poza tym sprzęt otrzymał innowacyjną optykę typu pancake, zyskując na smukłości i wygodzie. Konstrukcja kontrolerów także została odświeżona.

Najnowszy headset produkcji Meta zyskał dostęp do platformy Snapdragon XR2 Gen 2, opracowaną wraz z Qualcomm Technologies. Autonomiczna technologia sprawia, że komputer, konsola czy bateria nie jest konieczna. Poszerzyć ma się także biblioteka, która, jak twierdzi firma, do końca roku zyska ponad sto nowych i zaktualizowanych propozycji dla użytkowników.

Ruszyła przedsprzedaż Meta Quest 3! Jakie funkcje trafiły do nowych gogli?

Meta Quest 3 dostępny jest w przedsprzedaży, również na terenie naszego kraju, od 27 września 2023 roku, natomiast wysyłka ma ruszyć od 10 października 2023 roku. Koszt najnowszego headsetu z pamięcią 128 GB wynosi 549,99 euro (około 2550 złotych). W wersji z pamięcią 512 GB związany jest z ceną 699,99 euro (około 3245 złotych).

Headset Quest 3 (źródło: Meta)
Headset Quest 3 (źródło: Meta)