Meta Quest 2 - najpopularniejsze gogle VR na rynku
Gogle Quest 2 z podpiętym kablem USB (źródło: Meta)

Meta wyłącza trzy kolejne gry na gogle Quest i Rift. Użytkownicy nie otrzymali żadnych wyjaśnień

Użytkownicy trzech gier wirtualnej rzeczywistości, dedykowanej dla posiadaczy gogli Quest i Rift, zostali powiadomieni, iż w przyszłym roku ich gry zostaną wyłączone. Meta kolejny raz pozbawia znanych i lubianych przez graczy pozycji bez żadnych tłumaczeń.

Wyłączenie trzech popularnych gier VR

Firma Meta, będąca właścicielem Facebooka, w swojej ofercie ma również gogle wirtualnej rzeczywistości. Pozwalają one przenieść się do fantastycznego świata gier, zapewniając przy tym realistyczne wrażenia.

Choć zazwyczaj gama dostępnych propozycji dla graczy powiększa się, firmy czasami rezygnują z ich obsługi. Tak stało się i teraz. Użytkownicy gogli Rift oraz Quest produkcji Meta otrzymali informację o wyłączeniu trzech gier, co nastąpi z dniem 15 marca 2024 roku.

Oferta technologicznego giganta ma uszczuplić się w przypadku takich gier, jak Dead and Burier, Dead and Buried II, a także Bogo. Podobna sytuacja miała miejsce w sierpniu br., kiedy to Meta postanowiła wyłączyć jedną z najlepszych gier Echo VR, dostępnych na Oculus. To samo spotkało Population: One, będącą niegdyś najpopularniejszym tytułem proponowaną przez platformę.

Meta kończy obsługę

O wyłączeniu trzech gier z biblioteki Meta poinformowała mailowo, gdzie również ujęto, iż z gier można korzystać jedynie do piątku, 15 marca 2024 roku do godziny 23:59, na urządzeniach Rift, Rift S oraz Quest.

Użytkownicy poszczególnych gier otrzymują komunikaty, które jednak nie zawierają żadnych wyjaśnień czy powodów na temat zakończenia obsługiwania tychże propozycji rozrywkowych. Gracze nie są zadowoleni, szczególnie z powodu odebrania gry Bogo, która do działania nie wymaga nawet serwerów sieciowych.

W końcu pojawia się pytanie, czy posiadacze gier mogą liczyć na jakąkolwiek rekompensatę lub zwrot pieniędzy, gdyż Dead and Buried II związana była z kosztem rzędu 20 dolarów, czyli blisko 90 złotych. Jak wynika z informacji udostępnionych przez serwis TheVerge, pozostałe dwie gry były bezpłatne.