Inteligentny pierścień Helio (źródło: Amazfit)
Inteligentny pierścień Helio (źródło: Amazfit)

Premiera Amazfit Helio. To inteligentny pierścień dedykowany dla sportowców

Marka Amazfit, znana z inteligentnych urządzeń osobistych, takich jak smarchwatche, zaprezentowała inteligentny pierścień Amazfit Helio. Jego funkcjonalność jest nieco inna niż propozycje Oura, Movano czy Femometer, które ukierunkowane są przede wszystkim na monitorowanie zdrowia. Czym zatem zajmie się model Helio?

Inteligentny pierścień marki Amazfit

Podczas CES 2024 światło dzienne ujrzał nowy inteligentny pierścień. Zaprezentowała go marka Amazfit. Nie jest to jednak typowy ring o funkcjach zbliżonych do Movano, Oura czy Femometer, których zadaniem jest przede wszystkim monitorowanie codziennego samopoczucia i zdrowia. Przeznaczeniem modelu Helio jest śledzenie osiąganych przez użytkownika wyników sportowych. Sprzęt ten swoją funkcjonalnością może nieco przypominać tracker fitness, jednak zamknięty w niewielkiej i ergonomicznej obudowie.

Amazfit Helio to inteligentny pierścień o grubości zaledwie 2,6 milimetra i ważący mniej niż 4 gramy, cechuje się również wodoodpornością na poziomie 10 ATM. Został wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałego stopu tytanu, i dostępny jest w rozmiarze 10 oraz 12. Urządzenie może mieć grawer w postaci daty czy cytatu.

Co potrafi Helio?

Sprzęt dedykowany jest przede wszystkim dla sportowców i może zostać połączony z dotychczas użytkowanym smartwatchem marki Amazfit. Dzięki temu użytkownik otrzyma jeszcze więcej szczegółowych informacji na temat swoich osiągnięć, które sukcesywnie gromadzone są w aplikacji Zepp.

Ten pierścień zbiera dane na temat szacunkowego pułapu tlenowego (VO2 max), może przewidywać efekty treningu, a także analizować obciążenia organizmu. Amazfit Helio został wyposażony w czujnik aktywności elektroskórnej, którego zadaniem jest monitorowanie poziomu stresu, doświadczanego przez użytkownika.

Marka nie podała jeszcze sugerowanej ceny urządzenia oraz dostępności, możliwe jest jednak zarejestrowanie się, aby Amazfit przesyłał bieżące informacje na temat rozwoju pierścienia.