Vision Pro (źródło: Apple)
Vision Pro (źródło: Apple)

Jest oficjalna cena i data sklepowej premiery Apple Vision Pro! Póki co w USA

Apple Vision Pro już wkrótce trafi na rynek. Za niespełna dwa tygodnie będzie można zacząć składać zamówienia przedpremierowe, a premiera rynkowa będzie miała miejsce na początku lutego (na razie tylko w USA). Co wiemy o tym sprzęcie i w jakiej cenie będzie dostępny?

Apple Vision Pro najpierw w USA

Apple Vision Pro to swego rodzaju rewolucyjny komputer przestrzenny, który ma wyświetlać obraz w dowolnym miejscu i zmienić sposób, w jaki ludzie pracują, łaczą się w sieci czy cieszą filmami, serialami, a być może nawet i grami. W tym celu zaprojektowano specjalny system visionOS, kontrolowany przez oczy, dłonie oraz głos użytkownika. Zmieniony zostanie również App Store, a w wersji na Vision Pro oferować będzie dostęp do aż miliona kompatybilnych aplikacji dostępnych już na iOS i iPadOS.

Apple ogłosiło wreszcie datę rynkowej premiery swojego nowego urządzenia. Ta jest przewidziana na 2 lutego, ale na razie tylko w amerykańskich sklepach Apple Store oraz sklepie internetowym Apple. Warto jednak podkreślić, że przedsprzedaż rozpocznie się w piątek, 19 stycznia, o godzinie 5:00 czasu PST (o 2 w nocy naszego czasu).

Drogi sprzęt dający dużo nowości

Apple Vision Pro ma na celu zrewolucjonizowanie tego, w jaki sposób konsumujemy treści czy też pracujemy. Sprzęt będzie zasilany przez system visionOS, który został zaprojektowany na bazie macOS, iOS oraz iPadOS. Dzięki temu urządzenie ma zapewnić „potężne wrażenie przestrzenne, odblokowując nowe możliwości w pracy i w domu”.

Vision Pro ma być swego rodzaju osobistym komputerem, ale zmieniającym sposób interakcji z aplikacjami. Warto podkreślić, że od premiery dostępne będą takie popularne narzędzia, jak: Microsoft 365, Slack czy też JigSpace, a aplikacje będą mogły być wyświetlane obok siebie w dowolnej skali.

Jednak nie samą pracą człowiek zyje i konsumowana rozrywka także ma być w najwyższej jakości. Od premiery będzie można korzystać z aplikacji Apple TV, Disney+, Max oraz innych streamingów oferujących seriale, filmy czy też transmisje na żywo. Treści oglądać będzie można w oknie o szerokości 100 stóp (około 30 metrów), obsługującycm HDR. Nagrane za pomocą telefonu wideo będzie można bez problemu otworzyć na Vision Pro.

apple vision pro wideo
Trzeba przyznać, że możliwości Apple Vision Pro są spore (źródło: apple.com)

Warto również podkreślić, że Vision Pro pozwoli na zagranie w różne gry dostępne w ramach Apple Arcade, w tym np. NBA 2k24 czy też Sonic Dream Team, a do tego zaoferuje również nowe produkcje przestrzenne, jak What the Golf czy też Super Fruit Ninja.

Wszystkie te funkcje jednak będą kosztować spore pieniądze, ponieważ Apple Vision Pro będzie dostępny w USA w cenie od 3499 dolarów (około 14000 złotych). W zestawie firma dostarczy także opaskę Solo Knit Band i Dual Loop Band (dzięki czemu użytkownicy będą mogli dopasować urządzenie pod siebie), a także dwie poduszki Light Seal, pokrowiec, ściereczkę do polerowania, baterię, kabel USB-C i zasilacz.

Kiedy premiera Apple Vision Pro w Europie, a tym bardziej w Polsce? Na razie nie wiadomo.