Aqara Intelligent Ceiling Light L1-350 lampa sufitowa
(źródło: HomeKit News)

Aqara Intelligent Ceiling Light L1 – lampa sufitowa do każdego wnętrza

Wśród najważniejszych rzeczy, jakie powinny się znaleźć w inteligentnym domu, oświetlenie zajmuje bardzo wysokie miejsce. Stworzenie idealnego systemu świateł w każdym z pomieszczeń nie jest łatwe, lecz produkty, takie jak Aqara L1, mogą przydać się podczas kompletowania naszego perfekcyjnego Smart Home.

Lampa sufitowa do niemal każdego inteligentnego domu

Aqara prezentuje w ostatnim czasie sporo urządzeń Smart Home, którym warto poświęcić nieco uwagi. Wśród nich znalazła się m.in. edycja kolekcjonerska kamery do monitoringu, która przypomina małego astronautę. Urządzenie to może odnieść spory sukces podczas chińskiego dnia singla, przypadającego 11 listopada.

Kolejnym produktem tego producenta, który może świetnie sprawdzić się w każdym domu jest lampa sufitowa Aqara Intelligent Ceiling Light L1-350. Nazwa urządzenia jest dość wymowna, gdyż nie tylko informuje o typie oświetlenia, z którym mamy do czynienia, ale również o jego rozmiarze. Średnica lampy to, jak sugerują ostatnie cyfry, 350 mm. Jest ona również dość smukła, bowiem jej grubość to 60 mm. Design samej lampy jest dość prosty i niewyróżniający się, dzięki czemu powinna pasować do większości wnętrz.

Aqara Intelligent Ceiling Light L1-350 lampa sufitowa
(źródło: HomeKit News)

Aqara L1-350 oferuje kolory światła z zakresu chłodnej, neutralnej oraz ciepłej bieli (od 6500K do 2700K). Producent zapewnia, że jest ona w stanie osiągnąć zaledwie 1% jasności w trybie nocnym. Zdecydowana większość lamp nie jest w stanie zapewnić tak słabego światła, nawet przy najniższym ustawieniu jasności lub w specjalnych trybach. Jest to więc rzecz godna podkreślenia. Producent nie podaje jednak maksymalnej jasności, jaką jest w stanie osiągnąć L1-350.

Aqara Intelligent Ceiling Light L1-350 lampa sufitowa
(źródło: HomeKit News)

Lampa ma współczynnik oddawania barw na poziomie Ra90, dzięki czemu dawane przez nią światło może być bardzo zbliżone do naturalnego. Ma ona również stopień ochrony IP40, dzięki czemu do jej środka nie powinny dostać się owady, lecz nie jest ona chroniona przed wilgocią. Z tego powodu, niestety, nie nadaje się ona do kuchni ani łazienki.

Urządzeniem można sterować z poziomu aplikacji Aqara Home, lecz współpracuje także z Mi Home oraz systemem Apple HomeKit. Można ją również podłączyć do huba Aqara by skorzystać z funkcji adaptacyjnego dostosowywania światła. L1-350 obsługuje również standard ZigBee 3.0.

Aqara Intelligent Ceiling Light L1-350 lampa sufitowa
(źródło: HomeKit News)

Wśród innych danych technicznych pojawiają się informacje o działaniu z sieciami energetycznymi o napięciu 220V i częstotliwości 50 lub 60 Hz. Sprawia to, że urządzenie będzie działać w Chinach i niektórych innych krajach Azji. Niewykluczone jednak, że producent przygotuje również wersję na rynek europejski.

Obecnie lampa Aqara Intelligent Ceiling Light L1-350 dostępna jest wyłącznie w Chinach. Jej cena to 219 juanów, czyli około 140 złotych. Patrząc na tak atrakcyjną cenę można domyślić się, że będzie ona hitem sprzedażowym podczas chińskiego dnia singla. Nie liczyłbym jednak na dostępność dostosowanej wersji w Europie przed Black Friday.