Dual Relay Module T2 (źródło: Aqara)
Dual Relay Module T2 (źródło: Aqara)

Aqara wprowadza przekaźnik ulepszający domowe automatyzacje

Marka Aqara, znana z wielu rozwiązań dedykowanych dla inteligentnego domu, wprowadza nowy produkt do swojego portfolio. Tym razem, do rodziny sprzętów trafił moduł podwójnego przekaźnika, którego zadaniem będzie wprowadzenie wysokiej jakości automatyzacji do urządzeń elektrycznych.

Prosta automatyzacja nieinteligentnych sprzętów domowych

Aqara to firma oferująca liczne rozwiązania z dziedziny Smart Home, w tym urządzenia monitorujące, czujniki, a także gniazdka, oświetlenie czy nawet podajnik karmy dla zwierząt. Tym razem portfolio marki powiększa się o niewielkich rozmiarów dwukanałowy przekaźnik, który bez problemu można zmieścić w puszkach ściennych.

Dual Relay Module T2 to rozwiązanie, które pozwala na wszechstronne modernizowanie i sterowanie urządzeniami elektrycznymi. Wśród tego typu sprzętów można wspomnieć o oświetleniu, elektrycznie napędzanych zasłonach czy roletach, bojlerach, bramach garażowych oraz grzejnikach.

Dual Relay Module T2 (źródło: Aqara)
Dual Relay Module T2 (źródło: Aqara)

Urządzenie może być zasilane prądem stałym lub zmiennym i umożliwia sterowanie istniejącymi, nieinteligentnymi sprzętami. Jest w stanie zarządzać gniazdkami i przełącznikami oświetlenia czy wentylatorów lub rolet. Przekaźnik może także automatyzować silniki dwukierunkowe, instalowane m. in. w roletach rurowych. Nowy produkt Aqara ma także dostęp do pomiaru mocy, co sprawia, że użytkownicy mogą monitorować zużycie energii elektrycznej.

Łączność, dostępność i cena nowego produktu marki Aqara

Dual Relay Module T2 jest urządzeniem opartym o protokół Zigbee 3.0, obsługuje też Matter-over-bridge oraz jest kompatybilny z Apple Home, Amazon Alexa, a także Google Home. Takie rozwiązania łączności otwierają przed domownikami drogę do prawdziwie inteligentnego zarządzania wieloma sprzętami, tworzącymi Smart Home.

Najnowsze rozwiązanie Aqara, służące automatyzacji domowych sprzętów, jest już dostępne na terenie Europy w takich krajach, jak Polska, Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania i Wielka Brytania, a także w Ameryce Północnej na terenie USA i Kanady. Marka prowadzi również sprzedaż u wybranych sprzedawców detalicznych z całego świata, w tym w serwisie Amazon. Dual Relay Module T2 dostępny jest za 169 złotych.

Dual Relay Module T2 (źródło: Aqara)
Dual Relay Module T2 (źródło: Aqara)