Arlo

Bezprzewodowy dzwonek do drzwi Arlo ze 180-stopniową kamerą

Kalifornijska firma Arlo pokazała właśnie nowy dzwonek do drzwi z linii Essential. Jest on bardzo podobny do poprzedniej wersji urządzenia Arlo, lecz działa bezprzewodowo i integruje się z Asystentem Google i Alexą.

Specyfikacja i funkcje

Dzwonek Essential Wire-Free wyposażony jest w kamerę ze 180-stopniowym kątem widzenia. Klipy filmowe w proporcjach 1:1 przesyłane są bezprzewodowo do naszego telefonu. Napędzany jest baterią, którą można ponownie ładować lub podłączyć do stałego źródła zasilania.

Bezprzewodowy dzwonek do drzwi Arlo ze 180-stopniową kamerą
Jak wygląda nowy dzwonek firmy / fot. AndroidCentral

Siły dzwonka Arlo polegają na integracji z urządzeniem mobilnym. Po połączeniu z telefonem, będziemy mogli oglądać obraz z kamery w czasie rzeczywistym. Producent mówi, że zarówno jakość wideo, jak i (obustronnego) dźwięku, została ulepszona w stosunku do ostatniego modelu.

Essential Wire-Free będzie jednym z niewielu urządzeń w swojej klasie, pozwalających na uzyskanie obrazu HD od razu po naciśnięciu dzwonka do drzwi.

Inteligentny, bezprzewodowy

Co więcej, dzwonek będzie automatycznie odgrywał wcześniej utworzone odpowiedzi. Gdy nie będziemy mogli odebrać połączenia ani podejść do drzwi, nagra wiadomości głosowe, do odtworzenia przez nas w dowolnym momencie.

Essential Wire-Free oferuje także funkcję detekcji ruchu, filmy HDR, odporność na ekstremalne warunki atmosferyczne i integrację z inteligentnymi asystami od Google i Amazon, co pozwoli na ustawienie automatycznych rutyn.

Bezprzewodowy dzwonek do drzwi Arlo ze 180-stopniową kamerą
Kontrolowanie dzwonka przez telefon / fot. AndroidCentral

Nowy dzwonek Arlo dostępny jest na razie w przedsprzedaży. Będzie kosztował 200 dolarów, czyli około 750-800 złotych. Ma być dostępny na oficjalnej stronie producenta już w grudniu.