EcoFlow
fot. EcoFlow

Sprzęt – marzenie. Latem skosi trawnik, jesienią posprząta ogródek z liści

W portfolio EcoFlow dostępne są przede wszystkim mobilne stacje zasilania i przenośne panele słoneczne. Jak się okazuje, tym razem firma skupia się na sprzętach dla domu – pokazała pierwszą na świecie automatyczną kosiarkę z funkcją zamiatania oraz awaryjny zasilacz. A to nie wszystkie nowości.

Wielofunkcyjna, zbierająca kosiarka EcoFlow Blade to coś nowego na rynku

Klasyczne automatyczne kosiarki są naprawdę ogromnym ułatwieniem dla osób, które mają za domem bardziej lub mniej pokaźny ogród. Wizja automatycznie koszącego się trawnika wydaje się naprawdę piękna i docenią ją przede wszystkim osoby, które spędziły setki godzin przed „standardową” kosiarką. Z drugiej strony, gdy przyjdzie jesień dochodzą opadające z drzew liście. EcoFlow ma nowy sprzęt idealny w tych dwóch sytuacjach.

Automatyczna kosiarka EcoFlow Blade nie dość, że skosi trawnik, to jeszcze ma funkcję jego zamiatania. Urządzenie ma w zestawie specjalny moduł kosza, który będzie magazynował liście spotkane na drodze. Koniec zabawy z grabiami w jesienne popołudnia – robot zrobi to za nas. Sprzęt ma oczywiście na pokładzie najnowsze technologie – określenie granicy trawnika, automatycznego zaplanowania trasy, ale także unikania przeszkód.

Producent nie zapomniał też o implementacji zabezpieczeń przed kradzieżą – ta kosiarka… połączy się z siecią 4G, a to dzięki modułowi eSIM.

EcoFlow Kosiarka

EcoFlow Delta Pro dostarczy energii do domu podczas przerw w dostawach prądu

Marka na targach CES 2023 zaprezentowała również Delta Pro – zasilacz awaryjny, który zapewni energię elektryczną podczas przerw w dostawach prądu w naszym domu. Podstawowy Delta Pro składa się z pojedynczego modułu, zapewniającego moc wyjściową 3600 W przy napięciu 120 V – całość ma pojemność 3,6 kWh, która według producenta powinna wystarczyć na jeden dzień.

Co ciekawe, dzięki koncentratorowi podwójnego napięcia, można połączyć ze sobą kilka zasilaczy EcoFlow Delta Pro, rozszerzając pojemność od 7,2 aż do 21,6 kWh (2 – 6 modułów), które mają zapewnić moc wyjściową 7200 W i napięcie 240 V. Taka wartość jest w stanie utrzymać energię elektryczną w naszym domu aż do tygodnia. A gdy prąd wróci, urządzenie naładujemy za sprawą szybkiego ładowania w zaledwie 5,4 godziny.

Sprzęt - marzenie. Latem skosi trawnik, jesienią posprząta ogródek z liści

Przenośna lodówka i klimatyzator

Obok powyższych, domowych sprzętów, EcoFlow pokazało coś dla osób bardziej aktywnych. Pierwszym sprzętem jest chłodziarko-zamrażarka EcoFlow Glacier z funkcją tworzenia kostek lodu (tworzy 18 kostek w 12 minut!), której bateria na poziomie 297 Wh umożliwia pracę do 24 godzin – sprzęt można naładować dzięki dedykowanym panelom słonecznym EcoFlow, a firma nie zapomniała o możliwości sterowania sprzętu przy użyciu aplikacji. Potrzebujemy dodatkowych kostek do napojów? Wchodzimy w aplikację!

Co więcej, producent ma w ofercie też nowy przenośny klimatyzator Wave 2. Urządzenie cechuje się mocą chłodzenia 5100 BTU. Do tego całością możemy też ogrzewać – oferuje 610 BTU grzania. Całość została zamknięta w kompaktowej obudowie o wadze 14 kg, a wbudowany akumulator ma zapewnić do 8 godzin pracy. Podobnie, jak w przypadku innych sprzętu EcoFlow, sprzętem możemy sterować przy pomocy dedykowanej aplikacji.