Meta Avatary w końcu z nogami!

Meta Avatars Store

fot. Meta

Nawiązując do informacji z czerwca, kiedy Zuckerberg ogłosił plany wprowadzenia wyjątkowej odzieży dla awatarów, warto przypomnieć, że możemy ubrać swój Meta Avatar na przykład w wygodne ubrania Balenciagi. Ale co nam po ubraniach, skoro nasz wirtualny odpowiednik dotąd nie mógł przejść się swoim nowym komplecie, bo nie miał nóg? Wkrótce i to ma się zmienić! Meta zapowiedział kilka nowych zmian w Avatarach. 

Meta Avatary zyskują spójne ciało

Nowości zapowiedziane na wydarzeniu Meta Connect 2022 w większości zaskakują. Odpowiadając na potrzeby użytkowników, twórcy świata metaverse postanowili wyposażyć istniejące awatary w nogi. Długo zwlekali z tym istotnym dodatkiem (;)) do ciała, ale w końcu postanowili sprostać prośbom swoich odbiorców. 

Stworzenie ruchomych kończyn dolnych, współpracujących z górną połową ciała, w świecie meta było wyzwaniem dla twórców. Na szczęście już teraz ich dostępność jest szacowana na przyszły rok.

Zuckerberg przedstawił informację za pomocą filmu, na którym możemy obserwować awatary zadowolone z faktu posiadania dolnej części ciała i używające ich na wiele sposobów – skacząc, kopiąc i wiwatując. 

Poszerzona dostępność awatarów: Microsoft, WhatsApp i wiele więcej

Podczas wydarzenia zapowiedziano także rozszerzenie obszaru dostępności awatarów o WhatsApp i wideo-rozmowy na Messengerze, Instagramie i WhatsAppie

Wersja wideo awatarów ściśle łączy się z planami polepszenia ich mimiki, aby jak najlepiej odwzorowywały wyraz twarzy człowieka aktualnie rozmawiającego przez komunikator. Firma zapowiada, że w planach na przyszłość widzą możliwość poprawy wyrażania emocji za pomocą headsetu Meta Quest Pro.

Zdecydowanie wartym uwagi jest też zapowiedziana współpraca z Microsoftem. Firmy ogłosiły, że wkrótce korzystanie z pakietu Office i komunikatora Teams będzie możliwe z pomocą VR. Informacja ta jest pozbawiona szczegółów, ale zdecydowanie warta dalszych obserwacji!

Chętnie dowiemy się, jak może wyglądać ta nowa generacja społecznych doświadczeń.

Exit mobile version