Wszechświat w Minecraft
źródło: ChrisDaCow

Wow! Youtuber zbudował cały (znany) Wszechświat w Minecrafcie

Minecraft jest naprawdę niesamowitą grą, która umożliwia grającemu ujawnienie swojej prawdziwej kreatywności. Budowanie to kwintesencja tytułu, gdzie setki tysięcy osób z całego świata pokazuje swoje umiejętności, publikując kolejne materiały na YouTube. Jednym z takich użytkowników jest twórca o pseudonimie ChrisDaCow, który zbudował cały Wszechświat w grze. Zajęło mu to dwa miesiące. Było warto – efekt jest powalający. Sami zobaczcie!

YouTuber stworzył Wszechświat w Minecraft

ChrisDaCow, czyli anglojęzyczny YouTuber, podjął się naprawdę ambitnego i nietypowego zadania, który dla niektórych może wydawać się wręcz niemożliwe. Twórca podjął się zbudowania Ziemi, Układu Słonecznego, galaktyk, a w sumie to całego Wszechświata w Minecrafcie.

Cały proces rozpoczął oczywiście od naszego domu – planety Ziemi, którą stworzył z niesamowitą dokładnością. Budowla to wielka kula z wszystkimi 7 kontynentami, na której można zobaczyć Europę, Azję, Amerykę Północną, Południową, Afrykę, Australię oraz Antarktydę, a także wszelkie wody – oceany i morza.

Poszczególne kontynenty zbudowane są z różnych bloków, które reprezentują poszczególne tereny i klimaty, jakie panują w określonych miejscach. Następnie zbudowane zostały inne planety – Jowisz, Saturn (jego pierścienie, które są pod kątem), a także ostatnia planeta Układu Słonecznego – Neptun, również z jego pierścieniami.

Co ciekawe, użytkownik musiał przypomnieć sobie twierdzenie Pitagorasa, aby dokładnie wymierzyć odległość między poszczególnymi ciałami niebieskimi. Następnie przyszedł czas na Słońce – olbrzymią gwiazdę, która została dodatkowo ozdobiona o rozbłyski słoneczne, aby nadać jej większego realizmu.

Potem wyszedł z Układu Słonecznego, prosto we Wszechświat

Układ słoneczny jest zaledwie kroplą w morzu Wszechświata, a według szacowań naukowców, na całym świecie są setki tryliardów innych planet. To bardzo dużo, jednak YouTuber się nie poddał. Zamiast budowy kolejnych pojedynczych gwiazd i planet, postanowił tworzyć całe galaktyki, a wreszcie gromady galaktyk.

Stworzył nawet całą czarną dziurę z filmu pt. Interstellar (jej odwzorowanie jest naprawdę WOW!), a także filary stworzenia, czyli byt w kosmosie stworzony z pyłu i gazu w Mgławicy Orzeł, oddalonej o 6500 lat świetlnych od Ziemi, której zdjęcie wykonał Kosmiczny Teleskop Hubble’a.

Wszechświat odwzorowany w Minecrafcie z pewnością robi wrażenie – twórca spędził nad nią 2 miesiące. Warto zaznaczyć, że został doceniony przez społeczność. Co najciekawsze, YouTuber za sprawą platformy patreon daje możliwość sprawdzenia mapy na własnym komputerze – aby ją pobrać, trzeba wesprzeć twórcę kwotą 22,50 złotych.