Lepsza higiena dzięki wsparciu AI. Premiera Oral-B iO10 w Polsce

Lepsza higiena dzięki wsparciu AI. Premiera Oral-B iO10 w Polsce

Do sprzedaży trafił nowy model szczoteczki do zębów firmy Oral-B iO10, który wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc Ci lepiej i dokładniej myć zęby. Wszystko za sprawą sugestii, które pojawiają się w czasie rzeczywistym. Długo zapowiadana seria iO wprowadza na rynek łącznie trzy produkty.

Nowy model szczoteczki iO10 jest wyposażony w napęd magnetyczny, który przenosi energię do włókien osadzonych na końcówce i wprowadza je w delikatne mikrowibracje. Kształt główki jest ten sam, co w poprzednich modelach tego producenta, czyli okrągły. Sprawia to, że użytkownik może szczotkować zęby w sposób wygodny i jednocześnie nadal skuteczny.

Na obudowie znajdziemy kolorowy wyświetlacz, który pozwoli nam na zmianę ustawień oraz wybór jednego z kilku trybów czyszczenia. Do dyspozycji mamy m.in. delikatny, intensywny oraz wybielanie. Warto wspomnieć, że to nie koniec dobrych informacji, bo iO10 ma czujnik nacisku, który jest w stanie zareagować, gdy przesadzimy z wkładaną w mycie siłą.

AI w modelu iO10

IO10 jest wspierana przez sztuczną inteligencję, dzięki urządzeniu o nazwie iOSense. To właśnie ono oferuje konsumentowi wsparcie i szereg wskazówek, dotyczących lepszego utrzymania higieny jamy ustnej. Nie będziesz musiał zabierać ze sobą telefonu do łazienki, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych firm. Wszystkie informacje zostaną zgromadzone w module iOSense, który przekaże je dalej do samej szczoteczki. IOSense jest nie tylko inteligentnym systemem, ale też ładowarką magnetyczną, która pozwala naładować szczoteczkę do pełna w trzy godziny.

Lepsza higiena dzięki wsparciu AI. Premiera Oral-B iO10 w Polsce
Źródło: Oral-B

Co daje wykorzystanie AI w tym aspekcie życia? Otóż to, że urządzenie Oral-B dobierze odpowiedni czas szczotkowania, biorąc pod uwagę różne składowe, w tym rekomendacje dentystów. Szczoteczka będzie na bieżąco śledzić i analizować nasze sesje.

Kolejny aspekt, o który zadba iOSense to dokładność mycia zębów. Urządzenie wskaże nam strefy, które pomineliśmy albo te, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Zawdzięczamy to 6 wskaźnikom strefowym, które monitorują 16 obszarów jamy ustnej w 3D.

Z iO10 nauczysz się także poprawnej techniki szczotkowania za sprawą spersonalizowanych informacji zwrotnych, które otrzymasz zaraz po użyciu.

Nowy produkt Oral-B dostępny będzie w dwóch kolorach – kosmicznej czerni oraz bieli gwiezdnego pyłu. Oprócz szczoteczki i modułu iOSence dostępne będzie także etui podróżne z ładowarka Power2Go, które pozwala ładować urządzenie, gdy jesteśmy poza domem. Cena całego zestawu nie jest mała i sięga 2499 złotych w popularnych sieciach sklepów.

Lepsza higiena dzięki wsparciu AI. Premiera Oral-B iO10 w Polsce
Źródło: Oral-B

Inne modele serii iO też miały swoją premierę

Mowa tutaj o iO4 oraz iO5, które są tańszymi wariantami z tej serii. Podobnie, jak wyższy model, mają magnetyczny napęd. Nie są jednak tak inteligentne, jak flagowa iO10, i nie oferują wsparcia AI, a używają do obsługi standardowej aplikacji Oral-B.

Szczoteczki występują w trzech kolorach: białym, czarnym oraz lawendowym. Za iO4 musimy zapłacić 599 złotych, a za iO5 kwotę 649 złotych. Te ceny wydają się rekompensować pewne ustępstwa względem topowego modelu.