Oral-B iO10 inteligentna szczoteczka do zębów
fot. Oral-B

Nowe inteligentne szczoteczki Oral-B pomogą w dokładniejszym myciu zębów

Higiena jamy ustnej to ważny element naszego życia codziennego, o który trzeba należycie dbać. Dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań, takich jak szczoteczki do zębów Oral-B z serii iO, możemy mieć pewność, że należycie dbamy o zęby. Producent zaprezentował właśnie trzy nowe modele z tej rodziny. Co oferują?

Oral-B iO 10 dla dokładnego czyszczenia w każdym miejscu

Największą nowością w szczoteczce iO10 jest funkcja informowania o dokładności czyszczenia każdej strefy jamy ustnej. Szczoteczka na bieżąco analizuje, które miejsca aktualnie myjemy i przesyła informacje na ten temat do magnetycznej podstawki ładującej.

Akcesorium wyposażono w kolorowe diody, które podzielono na sześć stref, oznaczających odpowiednie miejsca w jamie ustnej. Dzięki temu, użytkownik ma podgląd w czasie rzeczywistym na stan czystości swoich zębów oraz długość sesji szczotkowania, pozwalając na osiągnięcie zalecanych przez dentystów dwóch minut.

Szczoteczka jest wyposażona, podobnie jak poprzednie modele, w wizualny czujnik nacisku, informujący zielonym kolorem diody o używaniu odpowiedniej siły podczas szczotkowania, białym przy zbyt delikatnym myciu lub czerwonym, jeśli kładziony przez użytkownika nacisk jest zbyt duży. Model iO10 informuje użytkownika o nieodpowiednim nacisku również za pomocą podstawki ładującej, której diody także zmieniają kolor w ramach ostrzeżenia.

Informacje na temat każdej sesji szczotkowania przesyłane są do aplikacji Oral-B, dostępnej na Androidzie oraz iOS. Użytkownicy mogą dzięki niej sprawdzić czas mycia, ominięte strefy czy też czas, przez który kładziony był zbyt duży lub zbyt mały nacisk.

Oprócz tego szczoteczka do zębów ma siedem różnych trybów szczotkowania (codzienny, wrażliwy, bardzo wrażliwy, intensywny, wybielanie, ochrona dziąseł, czyszczenie języka), które możne wybierać za pomocą kolorowego wyświetlacza. Informuje on również o stopniu naładowania baterii oraz ewentualnej konieczności naładowania szczoteczki przed użyciem. Proces ten trwa około trzy godziny.

Oral-B iO10 inteligentna szczoteczka do zębów
fot. Oral-B

Oral-B nie podało informacji na temat ceny ani daty dostępności szczoteczki. Na ten moment wiemy jedynie, że trafi ona najpierw na rynek amerykański. Patrząc po modelu iO9, który jest dostępny w Polsce w cenie około 1100 złotych, nie należy się jednak spodziewać, że cena nadchodzącej szczoteczki będzie niska.

Pierwsi zainteresowani mogą zapisywać się na listę oczekujących, by otrzymać maila, gdy szczoteczka pojawi się na rynku.

iO4 oraz iO5 to inteligentne szczoteczki dla każdego

Znacznie większą popularnością powinny się natomiast cieszyć nieco tańsze modele – iO4 oraz iO5. Zaoferują one inteligentne funkcje, takie jak śledzenie czasu szczotkowania czy monitorowanie stref szczotkowania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Liczba trybów czyszczenia będzie jednak mniejsza, a podstawka ładująca nie otrzyma funkcji śledzenia szczotkowania w czasie rzeczywistym, tak jak ta przeznaczona dla modelu iO10. Podobny efekt będzie można jednak uzyskać wykorzystując szczoteczkę iO5 połączoną z aplikacją Oral-B na smartfonie.

Szczoteczki iO4 oraz iO5 będą dostępne do kupienia w 2022 roku. Wśród dostępnych kolorów znajdą się: biały, matowy czarny, różowy, niebieski oraz lawendowy (lawendowy jak najnowszy Samsung Galaxy S21 FE ;)).