BBalance, źródło: Baracoda
BBalance, źródło: Baracoda

Smart mata łazienkowa spersonalizuje trening

Na pozór zwykła mata łazienkowa, w rzeczywistości smart nowinka, która sprawdzi masę i stan ciała oraz pomoże spersonalizować trening. Firma Baracoda zaprezentowała BBalance oraz BHeart, które pozwalają na monitoring organizmu.

Inteligentna mata łazienkowa – co potrafi?

Nowe urządzenie wygląda jak zwykła mata łazienkowa, jednak usiana jest technologią. BBalance pozwala na pomiar masy ciała i jego stanu, potrafi również sprawdzić postawę i równowagę użytkownika, a także, na podstawie zmierzonych danych, spersonalizować ćwiczenia i utworzyć cykl treningowy, dedykowany dla domownika.

Trening, tworzony przez BBalance, zawiera ćwiczenia oddechowe, równowagi, mięśniowo-szkieletowe oraz medytację. Bogata biblioteka systemu zawiera ćwiczenia wspomagające równowagę i wzmocnienie mięśni dolnej części nóg oraz stawów.

BBalance, źródło: Baracoda
BBalance, źródło: Baracoda

Samo urządzenie pokryte jest bawełnianym materiałem i łączy się z dedykowaną aplikacją przez WiFi oraz Bluetooth, a zmierzone dane przechowywane są wewnątrz chmury. BBalance otrzymało dostęp do technologii mapowania, działającej w oparciu o 2800 czujników współpracujących ze sztuczną inteligencją, dzięki czemu możliwe jest rozróżnienie przez urządzenie ponad 100 użytkowników o masach od 5 do 200 kg.

Mata BBalance dostępna jest obecnie w cenie 299 dolarów (1300 złotych) w przedsprzedaży, natomiast jej cena podskoczy do 349 dolarów (1500 złotych).

BHeart, źródło: Baracoda
BHeart, źródło: Baracoda

Baracoda i jej pasek z „niekończącą się” baterią

Firma Baracoda zaprezentowała także pasek, który można w łatwy sposób połączyć z zegarkiem czy bransoletką, dzięki czemu użytkownik nie musi zmieniać swoich przyzwyczajeń do tradycyjnego zegarka. Pasek nie ma więc oddzielnego ekranu, a zestaw ukrytych czujników oraz technologię, pozwalającą na gromadzenie energii.

Zebrane pomiary pozwalają na ocenę stanu zdrowia fizycznego, ciała  i aktywności oraz stanu psychicznego, odporności na stres i jakości snu. Dedykowana dla urządzenia aplikacja, na podstawie zgromadzonych danych, tworzy sugestie i prezentuje spostrzeżenia, które mogłyby poprawić istniejący stan zdrowia.

Sprzęt został wykonany z ekologicznej skóry oraz wysokiej jakości lekkich stopów i pozbawiony jest plastiku. Podstawowa wersja BHeart jest wykonana z lekkiego metalu dostępnego w trzech kolorystykach – srebrnej, ciemnosrebrnej i złotej. Pasek jest kompatybilny z zegarkami o szerokości od 18 do 22 milimetrów.

Cena urządzenia rozpoczyna się od 100 dolarów (430 złotych) i zmienia się w zależności od rodzaju paska wybranego przez użytkownika, a jego dostępność i możliwość zakupu wystartuje w kwietniu br.