Stacja ładowania pojazdów na przysklepowych parkingach (źródło: Biedronka)
Stacja ładowania pojazdów na przysklepowych parkingach (źródło: Biedronka)

Biedronka z promocją dla właścicieli aut elektrycznych. Można dostać 50 złotych na ładowanie

Przyznam, że jeszcze kilka lat temu nie spodziewałbym się, że Biedronka kiedykolwiek ogłosi promocję dotyczącą tańszego ładowania samochodów elektrycznych. Cóż, czasy się zmieniają i bardzo dobrze.

Promocja na ładowanie pod sklepami Biedronka

Niedawno dowiedzieliśmy się, że sieć sklepów Biedronka we współpracy z PowerDot postawi sporo nowych ładowarek aut elektrycznych w Polsce. Warto podkreślić, że mają to być szybkie ładowarki DC, które obsłużą ładowanie z mocą do 120 kW. Oznacza to, że w czasie zakupów będzie można spokojnie uzupełnić energię do nawet 80% akumulatora lub więcej.

To wszystko bez konieczności instalowania specjalnych aplikacji, zakładania dodatkowych kont czy wyrabiania dedykowanych kart RFID. Brzmi aż zbyt pięknie, aby było to prawdą. Na ostudzenie emocji przygotowałem mniej ciekawą informację, czyli cennik. Otóż za szybkie ładowanie, korzystając ze złącza CCS2, kosztuje 2,71 złotych za 1 kWh. Dla złącza Chademo jest to już 2,52 złotych – nadal drogo, a przy Type 2 trzeba zapłacić 1,91 złotych za 1 kWh – wciąż drogo.

Patrząc na niekoniecznie przyjemny cennik, właścicieli samochodów elektrycznych powinna ucieszyć informacja o promocji, która – jak łatwo się domyślić – pozwala obniżyć ceny ładowania. Biedronka ogłosiła, że od 25 do 29 lipca 2023 roku kierowcy aut elektrycznych i hybrydowych, którzy są klientami sklepów sieci Biedronka przy ul. Sytej oraz Pałacowej, za zakupy powyżej 50 złotych otrzymają voucher o wartości 50 złotych do wykorzystania na doładowanie pojazdu.

Stacja ładowania pojazdów na przysklepowych parkingach (źródło: Biedronka)
(źródło: Biedronka)

Warto zaznaczyć, że skorzystanie z vouchera możliwe jest do 24 sierpnia 2023 roku na stacjach ładowania dostępnych pod tymi sklepami sieci Biedronka. Liczba voucherów dostępnych w promocji jest ograniczona i obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Ile energii dostaniemy za 50 złotych?

Przy obecnych, wysokich cenach żywności, przekroczenie kwoty 50 złotych podczas zakupów niestety nie stanowi większego wyzwania. Można więc stwierdzić, że skorzystanie z promocji jest wręcz banalnie proste. Ile jednak energii pozwala dostarczyć voucher o wartości 50 złotych?

Jak wskazuje serwis elektrowoz.pl, będzie to odpowiednio:

  • Type 2 – 26,2 kWh,
  • Chademo – 19,8 kWh,
  • CCS – 18,5 kWh.

W mieście i na drogach z prędkościami do 90 km/h, nawet 18,5 kWh w większości elektryków pozwoli na pokonanie 100 km. W przypadku dróg ekspresowych czy autostrad może to być trudniejsze, ale 100 km jest możliwe.