CAN Go inteligentna laska (źródło: can.co)
CAN Go inteligentna laska (źródło: can.co)

Inteligentna laska z detektorem upadków. Więcej niż inteligentne wsparcie

W świecie, w którym technologia zmienia każdy aspekt naszego życia, narzędzia wspierające mobilność człowieka również przechodzą rewolucję. Inteligentna laska, opracowana przez firmę technologiczną CAN, jest tego doskonałym przykładem. To urządzenie, które stanowi nie tylko wsparcie w poruszaniu się, ale także gwarancję bezpieczeństwa i niezależności. Wyróżnia je nie tylko ergonomiczny design, ale również wbudowane udogodnienia.

Więcej niż inteligentne wsparcie

Laska CAN Go wyznacza nowe standardy w kategorii urządzeń wspomagających poruszanie się. Zapewnia użytkownikom pewność podczas spacerów, zakupów czy wykonywania codziennych czynności, ma nowoczesny design i jest wygodna w użytkowaniu nawet przez długie godziny.

Jej uchwyt zaprojektowano tak, aby zmniejszyć obciążenie nadgarstka. Ma wbudowane funkcje, które sprawiają, że jest nie tylko wsparciem dla osób z ograniczeniami ruchowymi, ale także zaawansowanym urządzeniem zapewniającym bezpieczeństwo.

Gadżet wyposażono m.in. w głośnik, mikrofon oraz wbudowaną usługę komórkową na wypadek awaryjnych sytuacji wraz z technologią LTE, która ułatwia komunikację. Ma także przycisk SOS, który można uruchomić w razie potrzeby i wezwać pomoc. Jednak to nie wszystko, gdyż w CAN Go zainstalowano system automatycznej detekcji upadków – funkcję, która może uratować życie, ponieważ umożliwia szybkie wezwanie pomocy, nawet jeśli użytkownik nie jest w stanie samodzielnie nacisnąć przycisku alarmowego.

Oprogramowanie aktualizuje się bezprzewodowo (Over-The-Air) korzystając z sieci Wi-Fi, w ten sposób dodając nowe funkcje i usprawniając istniejące, co pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości urządzenia, bez konieczności oddawania jej do serwisu.

Uchwyt do montażu na ścianie zawiera ładowarkę magnetyczną, którą można umieścić w pobliżu łóżka, w salonie lub nawet za drzwiami. W zestawie znajduje się również ładowarka podróżna.

Pozostań w kontakcie z bliskimi

CAN Go służy nie tylko do wspomagania chodzenia, ale także jest narzędziem promującym zdrowy tryb życia. Za pomocą aplikacji internetowej użytkownicy mogą ustalać codzienne cele aktywności, a system śledzenia postępów motywuje ich do utrzymania i zwiększania aktywności fizycznej.

Dodatkowo wszystkie raporty mogą być udostępniane opiekunom bądź członkom rodziny, także te dotyczące lokalizacji. Regularne korzystanie z laski może przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia, zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób przewlekłych i poprawy samopoczucia psychicznego.

Cena urządzenia to 299 dolarów, czyli około 1238 złotych. Niestety, na chwilę obecną nie ma możliwości zamówienia do Polski. Z urządzenia skorzystać więc mogą tylko klienci z Kanady bądź Stanów Zjednoczonych.