Magic Studio (źródło: Canva)
Magic Studio (źródło: Canva)

Canva z dostępem do Runway Gen-2. AI wygeneruje teraz wideo

Popularna platforma graficzna zyskuje nowe możliwości, a wszystko to dzięki dostępowi do zaawansowanego modelu Runway Gen-2. Canva, bo o niej mowa, pozwoli teraz jeszcze lepiej przelać pomysły do tworzonych filmów, obrazów czy prezentacji.

Zaawansowany model AI trafia na platformę Canva

Runway Gen-2 to jeden z generatorów tekstu i obrazu, który tworzy treści w oparciu o przesłany opis. To jednak nie wszystko – aplikacja potrafi także wykonywać filmy. Właściciele narzędzia ogłosili, że z tych szerokich możliwości będą mogli skorzystać użytkownicy popularnej platformy do projektowania graficznego Canva.

Jak wynika z przekazanych informacji, osoby korzystające ze znanego portalu będą mogły generować wideo za pomocą Runway Gen-2, a więc i sztucznej inteligencji. Serwis otrzymał już nową aplikacje o nazwie Magic Studio. To właśnie tam użytkownicy będą mogli bezpośrednio skorzystać z modelu AI.

Jakie nowe możliwości zasilą platformę?

Grafiki i filmy w Canvie wspomagane AI

Canva jest serwisem przeznaczonym zarówno dla osób początkujących w świecie grafiki, jak i profesjonalistów. Co więcej, narzędzia zawarte w jednym miejscu, nie wymagają już przełączania się między licznymi zakładkami czy programami. Teraz, dzięki nowym możliwościom, opartym o sztuczną inteligencję, zebranym w Magic Studio, użytkownicy mają jeszcze szersze i bardziej zaawansowane opcje.

Sztuczna inteligencja inspiruje, ale i pomaga stworzyć przyciągające wzrok treści, znacząco oszczędzając czas. Jednym z przykładów jest Magic Design, który w prosty sposób może zamienić pomysł twórcy w zaawansowany projekt, w oparciu o przesłany tekst lub udostępnione multimedia. AI w ciągu kilku sekund może opracować ideę gotową do spersonalizowania.

Żyjemy w czasach, gdy krótkie filmy czy rolki wzbudzają największe zainteresowanie, dlatego też Canva udostępnia narzędzia pozwalające na pominięcie trudnej i żmudnej edycji materiałów wideo. Sztuczna inteligencja wspomoże tworzenie atrakcyjnych dla ludzkich oczu, i jednocześnie profesjonalnych, filmów, wręcz gotowych do przesłania.

Innowacyjne prezentacje w Magic Design

Canva umożliwi także generowanie slajdów prezentacji, które tworzone są w oparciu o przesłany przez użytkownika opis pomysłu. Oznacza to, że już w kilka sekund można stworzyć oryginalny wygląd swoich prezentowanych treści, stosując ulubione czy firmowe czcionki, kolory czy loga.

Użytkownicy otrzymają również dostęp do Magic Switch, pozwalający na przetworzenie opracowanego pliku na dowolny format za pomocą zaledwie jednego kliknięcia.

Wśród nowych możliwości pojawią się także dodatkowe opcje edycji obrazów, które także zostały oparte o sztuczną inteligencję. Jedną z nich jest Magic Grab, pozwalający na oddzielenie elementu od reszty grafiki, zmienianie jego położenia czy rozmiaru, a także dostosowanie tekstu. Canva pozwoli także na poszerzanie kadru, podobne do zastosowanego już w aplikacji Firefly marki Adobe.

Canva umożliwia również dostosowanie tekstu, w oparciu o opis, lub obecnych na zdjęciach obiektów. Oznacza to, że z łatwością możliwe jest zmienienie koloru czy tekstury danego obiektu. Platforma daje także opcję automatycznego wprowadzenia animacji do prezentacji czy tworzonych rolek lub filmów.