Drukarka 3D Xiaomi Mijia (Źródło: Xiaomi)
Drukarka 3D Xiaomi Mijia (Źródło: Xiaomi)

Wygląda jak sokowirówka, ale to inteligentna drukarka 3D Xiaomi

 Xiaomi, chiński gigant oprogramowania i elektroniki, wykorzystał sztuczną inteligencję w swojej autorskiej drukarce 3D – Xiaomi Mijia.

Perfekcyjna drukarka 3D dla amatorów?

Produkty i usługi wykorzystujące sztuczną inteligencję podbijają mnóstwo branż i robią to z przytłaczającą skutecznością. Już teraz AI wykorzystywane jest do tworzenia muzyki, analizy danych, a nawet pomaga wykrywać raka. Co AI ma wspólnego z drukowaniem 3D? To, że najnowocześniejsza żywiczna drukarka Xiaomi Mijia została zaprojektowana tak, aby oferować prostotę i wygodę, zaspokajając potrzeby zarówno początkujących, jak i ekspertów w dziedzinie druku 3D, dzięki wbudowanemu modułowi sztucznej inteligencji.

Koncern przemyślał potrzeby konsumentów i dostosował drukarkę do bezproblemowej obsługi. Wykorzystując moc sztucznej inteligencji, drukarka intuicyjnie dostosowuje swoje parametry, eliminując potrzebę skomplikowanych ręcznych regulacji. Ta cecha sprawia, że jest to idealny wybór dla osób o ograniczonym doświadczeniu w drukowaniu addytywnym.

Xiaomi Mijia nie zajmuje wiele miejsca i jest bardzo minimalistyczna. Wykorzystuje jednorzędową szynę prowadzącą w osi Z i konfigurowalny silnik o dużej mocy, umożliwiając precyzyjne i wydajne drukowanie. Dzięki transmiterowi LCD, który zapewnia świetne oświetlenie o mocy 100-110 mw/cm2, drukarka zapewnia wysoką jakość druku przy wykorzystaniu żywicy.

Drukarka 3D Xiaomi Mijia (Źródło: Xiaomi)
Drukarka 3D Xiaomi Mijia (Źródło: Xiaomi)

Świt przystępnych drukarek addytywnych

Początkujący majsterkowicze znajdą na pokładzie wgrane już modele 3D, dzięki czemu mogą rozpocząć drukowanie zaraz po włączeniu. Drukarka Xiaomi Mijia jest świadectwem zaangażowania firmy w upraszczanie skomplikowanych procesów i umożliwianie ludziom przekształcania swoich pomysłów w namacalne obiekty. Dzięki połączeniu najnowocześniejszej technologii i wzornictwa zorientowanego na użytkownika, firma ma szansę wywrzeć głębszy wpływ na świat druku.

Wyceniona na 1699 juanów (około 216 euro) drukarka ma lada moment zadebiutować na rynku chińskim. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie dostępna na innych kontynentach. Jedno jest pewne: wraz z premierą Xiaomi Mijia na rynku może pojawić się jeszcze więcej dużych firm, które zwrócą się w kierunku tworzenia przyjaznych dla użytkownika, opłacalnych rozwiązań tego typu. Czas pokaże, czy intuicyjne i łatwe drukowanie addytywne zyska dzięki temu większą grupę zwolenników.

Drukarka 3D Xiaomi Mijia (Źródło: Xiaomi)
Drukarka 3D Xiaomi Mijia (Źródło: Xiaomi)