Canva stworzy za Ciebie prezentację. Wystarczy jedna linijka tekstu
Canva

Canva stworzy za Ciebie prezentację. Wystarczy jedna linijka tekstu

Canva to bardzo popularna platforma internetowa, przy pomocy której możemy tworzyć projekty przeróżnej maści – od prezentacji, przez CV, aż po grafiki na media społecznościowe. Teraz, w erze sztucznej inteligencji, która trafia do coraz większej liczby programów, twórcy platformy postanowili wykonać swój ruch w tym kierunku, dodając nowe funkcje bazujące na AI. Co nowego?

Canva ze sztuczną inteligencją ułatwi tworzenie treści

Canva oferuje naprawdę szeroki zakres funkcji, co przyciąga do platformy dziesiątki milionów użytkowników na miesiąc. Teraz ta liczba prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ firma ogłosiła, że do platformy nadchodzą zmiany. Mają one na celu m.in. ułatwienie tworzenia treści na media społecznościowe osobom, które nie zajmują się profesjonalnym tworzeniem grafik i materiałów reklamowych – tak, aby mógł robić to każdy.

Niektóre nowe narzędzia bazują na sztucznej inteligencji – przykładem jest Magic Eraser, czyli funkcja wycinania niechcianych obiektów lub Magic Edit, który przy pomocy AI zamienia rzecz z obrazka na zupełnie inną – wystarczy w odpowiednią rubrykę wpisać, co chcemy tam zobaczyć – można zmienić czajnik… w kwiatki.

Magic Desing Canva

Ponadto kolejną niezwykłą opcją jest Magic Design, która przy pomocy przesłanego obrazu wygeneruje kilka szablonów – m.in. kartki urodzinowe lub zaproszenia. Jest też wsparcie asystenta, który napisze za nas odpowiedni tekst – na przykład do prezentacji. W specjalną rubrykę będzie trzeba wpisać odpowiednie polecenie, co ma się tam znajdować. Co ciekawe, teraz nawet nie będzie trzeba robić samodzielnych prezentacji, bo sztuczna inteligencja w Canva może to zrobić za nas.

Magic Presentation Canva

Canva zastosowała w swoich rozwiązaniach kilka różnych modeli AI, a więc do dyspozycji użytkowników będzie także funkcja tłumaczenia tekstów, synchronizacji ścieżki dźwiękowej z materiałem wideo, czy nawet ulepszone tworzenie obrazów z tekstu – zupełnie jak w DALL-E lub Midjourney.

Są także udogodnienia dla firm

Obok wyżej wymienionych funkcji bazujących na sztucznej inteligencji, Canva otrzymała także fajne usprawnienie dla firm. W pakiecie Visual Worksuite znajdą się narzędzia, które mogą zastąpić zewnętrzne chmury. Wszystkie pliki – logo, logotypy, czcionki i symbole wykorzystywane przez firmę mają być zapisywane w jednym miejscu i dostępne z poziomu strony internetowej.

Aplikacja Canva staje się zatem platformą, która może zastąpić kilka innych aplikacji, wykorzystywanych osobno. Niemniej jednak to funkcje przedstawione powyżej są tu rewolucyjne – tworzenie całej prezentacji za pomocą jednego opisu wydaje się naprawdę świetne.