Carbon8 saturator
Carbon8 saturator, źródło: Carbon8Water

Carbon8 – saturator, który wytwarza gazowaną wodę bezpośrednio do szklanki

Saturator to urządzenie, które pozwala na nasycanie wody lub innego napoju gazem. To praktyczne i ekologiczne rozwiązanie do użytku domowego. Sprzęt jest łatwy w użytkowaniu oraz pozwala na ograniczenie zużycia plastikowych butelek, które przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Saturator zapewnia ciągły dostęp do gazowanych napojów. Jednym z nich jest nowy Carbon8.

Dlaczego saturator Carbon8 jest bardziej ekologiczny?

Saturator Carbon8 to nowoczesna i ekologiczna forma wytwarzania gazowanej wody w warunkach domowych. Dlaczego ekologiczna? Ponieważ ogranicza nie tylko zużycie tradycyjnych butelek PET, w których kupuje się wodę w markecie, ale także nie wymaga napełniania całej butelki, gdy ma się ochotę na kilka łyków gazowanej wody. Wystarczy użyć szklanki, a to użytkownik zdecyduje, do jakiego poziomu woda gazowana zostanie nalana.

Carbon8 saturator
Carbon8 saturator, źródło: Carbon8Water

Saturator Carbon8 to smukłe urządzenie, które wpasuje się w każdą, nie tylko nowoczesną, kuchnię. Zajmuje mało miejsca, więc można je umieścić także poza kuchnią – tak, aby było dokładnie tam, gdzie aktualnie jest potrzebne do zastosowania. Urządzenie obecnie jest dostępne w trzech barwach – srebra, czerni oraz bieli. Dzięki oświetleniu wylotu praca saturatora jest możliwa nawet w przyciemnionej atmosferze, bez konieczności oświetlania urządzenia.

Istotnym aspektem jest wyposażenie nowego saturatora w lampę ze światłem UV, dzięki któremu możliwa jest dezynfekcja i zwalczanie drobnoustrojów chorobotwórczych, co także zapewnia czystość i higieniczność dozownika.

W jaki sposób działa Carbon8?

Do otrzymania pełnej szklanki gazowanej wody wystarczą cztery łatwe kroki, czyli napełnienie zbiornika na wodę o pojemności 2 litrów, ustawienie szklanki pod wylotem, a następnie wciśnięcie przycisku start i zwolnienie przycisku, gdy ilość wody w szklance będzie dla nas odpowiednia. Wszystko to jest możliwe dzięki Carbon8Reactor, opartemu o technologię użycia turbiny do mieszania wody i dwutlenku węgla, która pozwala na natychmiastowe wytworzenie wody gazowanej, bezpośrednio do naczynia.

Cena tego saturatora w każdym z dostępnych kolorów wynosi łącznie 319 dolarów, czyli wg aktualnego kursu i w prostym przeliczeniu trochę ponad 1500 złotych. Zdaje się, że to naprawdę ciekawa alternatywa dla SodaStream, przy czym dużo, ale to dużo droższa.