AOC Gaming monitor e-sportowy
źródło: AOC

Ten monitor AOC doceni każdy początkujący e-sportowiec

W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi pokazuje światu swoje umiejętności w grach komputerowych, czyli e-sporcie. Tytułów odnoszących się do tej dyscypliny jest wiele, ale wszystkie mają jedną cechę wspólną, wymagają odpowiedniego sprzętu, który zapewni jak najniższe opóźnienie. AOC, czyli popularny producent monitorów, wprowadza e-sportową propozycję, która nie kosztuje fortuny, a i zapewnia solidną specyfikację.

AOC Gaming 25G3ZM/BK – szybki monitor e-sportowy

Najnowszy monitor AOC został zaprojektowany z myślą o graczach e-sportowych, którzy wymagają szybkiego i niezawodnego sprzętu, aby uzyskiwać lepsze wyniki i pokonywać przeciwników w dynamicznych sytuacjach w grach, takich jak Valorant, CS:GO, League of Legends, Dota 2, Fortnite, Overwatch 2 czy Apex Legends.

Urządzenie bazuje na 24,5-calowej matrycy wykonanej w technologii VA. Ta zapewnia głębokie czernie i wysoki współczynnik kontrastu – czyli 3000:1 w porównaniu do standardowych matryc typu IPS, chwila, ale VA cechują się smużeniem ekranu. Producent zadbał o ten aspekt i zminimalizował efekt smużenia do minimum, tak aby nie przeszkadzało podczas rozgrywki.

Wyświetlacz cechuje się odświeżaniem na poziomie 240 Hz z technologią Adaptive-Sync (synchronizuje częstotliwość w zakresie 48-240 Hz), rozdzielczością FullHD 1920 x 1080 pikseli oraz opóźnieniem 0,5 ms MPRT.

Panel jest w stanie wyświetlić 16,7 milionów kolorów, a i wygeneruje maksymalną jasność na poziomie 300 nitów. Mimo że jest to monitor do szybkich gier, wyświetlacz oferuje 100% pokrycia przestrzeni barw sRGB.

Połączenie typowo e-sportowej rozdzielczości i 24,5-calowego panelu pozwala zapewnić gęstość pikseli na poziomie 90 ppi. Co więcej, producent zaimplementował technologię podświetlenia stroboskopowego Motion Blur Reduction, która polega na wyświetleniu dodatkowej czarnej klatki, co pozwala wyostrzyć ruchomy obraz.

Niska cena to mocna strona monitora

Najnowsza propozycja z serii AOC Gaming zapewnia solidną specyfikację techniczną pod względem wyświetlanego obrazu. Do dyspozycji użytkownika są trzy złącza – 1x DisplayPort 1.2, 2x HDMI 2.0, a podstawa umożliwia ustawienia monitora w trybie pivot.

Dla tych, którzy nie korzystają z dodatkowej podstawki, do dyspozycji są otwory montażowe VESA 100 x 100.

AOC Gaming 25G3ZM/BK będzie dostępny już w tym miesiącu w kwocie 1109 złotych, co jak na e-sportowe urządzenie jest naprawdę bardzo dobrą ceną.