ZOWIE Benq XL2566K
fot. BenQ

Superszybki monitor do gier. Nowy ZOWIE okaże się idealny dla e-sportowca

BenQ obok „standardowych” monitorów ma także swoją specjalną gamingową serię ZOWIE. Najnowsza propozycja właśnie do niej należy – model XL2556k to superszybki wyświetlacz stworzony z myślą o wymagających graczach e-sportowych, dla których liczy się każda milisekunda, mogąca zapewnić przewagę nad przeciwnikiem.

BenQ ZOWIE XL2566K – superszybki monitor e-sportowy

Najnowszy monitor BenQ to flagowy produkt stworzony dla graczy e-sportowych tytułów typu Valorant, CS:GO, Fortnite czy Apex Legends, gdzie każda milisekunda opóźnienia działa na niekorzyść gracza. Dlatego producenci sprzętu tworzą urządzenia takie jak ZOWIE XL2566K, które mają na celu zredukowanie opóźnienia do minimum.

Monitor bazuje na 24,5-calowym panelu wykonanym w technologii TN o superszybkim odświeżaniu na poziomie 360 Hz i opóźnieniem input lag 0,5 ms. Wyświetlacz oczywiście jest w standardowych proporcjach 16:9 i pracuje w rozdzielczości 1920×1080, która w szybkich grach jest idealna – pozwala bowiem uzyskać maksymalną liczbę klatek.

Urządzenie zostało wyposażone także w dodatkową technologię DyAc+ (Dynamic Accuracy Plus), która ma na celu eliminację rozmycia obrazu w dynamicznych akcjach. W połączeniu z superszybką matrycą całość powinna zapewnić użytkownikowi najlepsze warunki do gry, dzięki czemu nie ma mowy o nietrafianiu head shotów w CS czy Valorancie.

Z dodatkowych cech warto wspomnieć, że panel w ZOWIE XL2566K cechuje się typową jasnością na poziomie 320 nitów oraz kontrastem 1000:1, a więc jak najbardziej akceptowalnym w monitorach e-sportowych.

Jest też charakterystyczny kaptur

Monitory z serii ZOWIE charakteryzują się tym, że często mają tzw. kaptur, czyli osłonę ekranu mającą na celu wyeliminowanie wpływu światła padającego na wyświetlacz. Oczywiście podstawa urządzenia pozwala regulację pochylenia i wysokości ekranu (155 mm). Ekran można odchylać do przodu i do tyłu (-5° do +23°), a funkcja pivot pozwala na obrót całości do pozycji pionowej.

Na tylnym panelu znajdziemy standardowy zestaw złącz – 2 x HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.4, który jest potrzebny, aby uzyskać odświeżanie na poziomie 360 Hz. ZOWIE XL2566K pojawi się w sprzedaży już w połowie października w sugerowanej cenie 3099 złotych.