(źródło: CDA Premium)
(źródło: CDA Premium)

CDA Premium od teraz w naziemnej telewizji cyfrowej. Serwis otwiera się na standard HbbTV

Na terenie Polski pojawił się nowy kanał SVOD, a jest nim CDA Premium. To ciekawy sposób na odtwarzanie tzw. wideo na żądanie dla użytkowników telewizji naziemnej, którzy nie posiadają opcji smart.

Coraz większy wybór platform, ale nie tylko dla urządzeń smart

Platformy VOD wręcz się mnożą, a użytkownicy mają w czym wybierać. Wydaje się, że konkurencyjne ceny i propozycje filmów czy seriali, są formą wyścigów dla kolejnych serwisów. CDA Premium, choć nowy nie jest, właśnie dołączył do telewizyjnych propozycji VOD i dostępny jest dla osób, które posiadają telewizory podłączone zarówno do internetu, jak i standardu telewizyjnego HbbTV 1.5, ale na przykład ich telewizor nie jest dostosowany do opcji smart.

HbbTV jest formą telewizji hybrydowej, która jest technologią emisji treści dostępnych w obrębie tradycyjnych kanałów telewizji, mogącej jednocześnie wykorzystać dostępne łącze internetowe do odtwarzania większej liczby treści.

CDA Premium będzie teraz dostępne na pozycji 86 w MUX-8, a jego zasięg ma objąć około 97% powierzchni Polski. Jest to możliwe dzięki współpracy firmy CDA S. A. z operatorem Emitel, zajmujący się zarządzaniem multipleksów, w tym TVP1, TVP2, Polsat czy też TVN.

(źródło: CDA Premium)
(źródło: CDA Premium)

Prężny rozwój platformy CDA Premium

Dostęp do CDA Premium związany jest z kosztem 23,99 złotych miesięcznie. Spółka w zeszłym roku chwaliła się, że aplikacja została pobrana już 12 milionów razy na urządzenia z systemem iOS i Android, takie, jak komputer, tablet, smartfon czy telewizor typu Smart TV.

Jak twierdzi Jarosław Ćwiek, będący prezesem zarządu CDA S. A., dołączenie do multipleksu ósmego to szansa na jeszcze powszechniejszy dostęp do serwisu, a co za tym idzie – szybszy i większy rozwój całej platformy CDA, posiadającej bogatą bibliotekę treści, filmów i seriali.