Okulary AR i aplikacja SeeSignal (źródło: BadVR)
Okulary AR i aplikacja SeeSignal (źródło: BadVR)

Dzięki tej aplikacji AR dosłownie zobaczysz, gdzie w masz w domu sygnał Wi-Fi

SeeSignal jest narzędziem do wizualizacji danych sieciowych, które może pomóc w rozwiązaniu problemów z zasięgiem. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację i włożysz okulary AR, a poznasz siłę sygnału w każdym zakamarku mieszkania.

Aplikacja SeeSignal pokaże powód problemów z siecią

Wielu z Was na pewno doświadczyło sytuacji, gdy w domu pojawiły się braki zasięgu, czy to łączności telefonii komórkowej, czy zasięgu bezprzewodowej sieci internetowej Wi-Fi albo nawet Bluetooth. Rozwiązaniem problemu może być aplikacja SeeSignal, dzięki której możesz, za pomocą okularów rozszerzonej rzeczywistości, dostrzec siłę zasięgu w konkretnych miejscach pomieszczenia czy całego mieszkania.

Siła sygnałów w aplikacji SeeSignal (źródło: BadVR)
Siła sygnałów w aplikacji SeeSignal (źródło: BadVR)

SeeSignal pozwoli w czasie rzeczywistym poznać zasięg w dowolnym miejscu i środowisku. Jest to możliwe dzięki złożonej czasoprzestrzenności danych, opartych o algorytmy próbkowania, a także uczenia maszynowego.

Aplikacja jest w stanie wykryć sygnały urządzeń mobilnych, routerów oraz urządzeń działających w oparciu o Bluetooth, a następnie nałożyć w rozszerzonej rzeczywistości poziomy poszczególnych sygnałów.

Siła sygnałów w aplikacji SeeSignal (źródło: BadVR)
Siła sygnałów w aplikacji SeeSignal (źródło: BadVR)

W jaki sposób działa aplikacja?

Do zadań użytkownika należy zaledwie uruchomienie aplikacji i włożenie okularów rozszerzonej rzeczywistości. Później wystarczy wyciągnąć ręce i chwycić holograficzny patyk, kulkę czy sześcian, w zależności od wybranego przez użytkownika kształtu.

Dotknięcie każdego kolejnego obiektu generuje poziom sygnału, opierający się o wartości w dBmach, czyli jednostce bezwzględnego poziomu odniesionego do 1 miliwata, oraz o wartość częstotliwości sygnału w GHz.

Aplikacja to nie tylko wskaźnik, ale również narzędzie, które zasugeruje zmiany, jakie powinno wprowadzić się w pomieszczeniach, aby zażegnać nurtujący problem z niedoborem sygnału sieciowego czy telefonicznego. Wśród sugestii może znaleźć się na przykład wskazówka dotycząca przesunięcia routera w taki sposób, aby polepszyć zasięg.

SeeSignal dedykowana jest również przedsiębiorstwom telekomunikacyjnym, które dzięki aplikacji mogłyby w lepszy sposób lokować nadajniki, co przeniosłoby się na poprawę generowanych sygnałów sieciowych.