(źródło: Huawei)
(źródło: Huawei)

Nowe pomysły Huawei: chmura telekomunikacyjna i nowa generacja mikrofal

Huawei zaprezentował chmurę telekomunikacyjną i nowe rozwiązania dla technologii łączności. Pojawiła się nowa generacja mikrofal, aby szybciej wdrożyć 5G.

Przyszłość technologii 5G i rozwiązania Huawei

Huawei, podczas targów MWC 2023, odbywających się w Barcelonie, zaprezentował najnowsze produkty oraz rozwiązania. Wśród nich pojawiły się wysokiej jakości technologie dotyczące sieci i łączności 5G. Huawei przedstawił m. in. serię rozwiązań One 5G, które pomogą ulepszyć szybkość i jakość komunikacji.

Rozwiązania One 5G mają pomóc w ulepszeniu transmisji danych TDD, FDD, a także łącza wewnątrz budynków, co ma zostać dodatkowo wzmocnione przez technologię IntelligentRAN. Przedstawione nowości mają w przyszłości pozwolić operatorom na cyfrowe metody zarządzania usługami, a także zwiększenie szans na wyższą jakość i automatyzację infrastruktury sieciowej.

Huawei wprowadził również pierwsze na świecie rozwiązanie Dual-Engine Container, wykorzystujące wirtualne maszyny i kontenery, co może pozwolić na utworzenie bazy dla chmury telekomunikacyjnej, która ma wprowadzić poprawki w obrębie wydajności, a także uczynić sieć niezawodną.

Nowa generacja mikrofal MAGICSwave (źródło: Huawei)
Nowa generacja mikrofal MAGICSwave (źródło: Huawei)

Nowa generacja mikrofal w dążeniu do szybkiej łączności 5G

Podczas targów zaprezentowano również nową generację mikrofal MAGICSwave. Rozwiązanie to ma wspomóc operatorów w procesie tworzenia sieci docelowych. Na liście wiodących w tym procesie technologii znalazły się zasięgi transmisji takie, jak szerokopasmowy 2T, prawdziwie szerokopasmowy, a także o ultra dalekim zasięgu.

Prawdziwie szerokopasmowe transmisje mają obejmować pasma 800 MHz, zapewniając przepustowość 5 Gbit/s w pojedynczej jednostce sprzętowej. Transmisja o bardzo dużym zasięgu ma natomiast obejmować przepustowość rzędu 25Gbit/s, gwarantując o 150% wyższy poziom w porównaniu do obecnego, natomiast ultrawysoka integracja pasma podstawowego wychodzi na przód dla rozwiązań dotyczących złożonej i zaawansowanej obsługi utrzymania sieci.