Rowery Veturilo (źródło: Nextbike)
Rowery Veturilo (źródło: Nextbike)

Sezon rowerowy Nextbike wystartował! Pierwsze 20 minut jazdy za darmo

Nowa flota rowerów, aplikacja mobilna, a także nowe zasady zwrotów i wypożyczania rowerów – to kilka nowości rozpoczętego wczoraj sezonu rowerowego. W Warszawie nadal można wypożyczać rowery Veturilo na 20 minut za darmo.

Rewolucje w miejskich rowerach Veturilo w Warszawie

Wystartował nowy sezon rowerowy Veturilo w Warszawie! Na rowerzystów czekają całkowicie nowe rowery Smartbike 2.0, a także nowa wersja aplikacji mobilnej oraz nieco inny sposób wypożyczania i zwrotu pojazdów. Do użytku powróciły również tandemy oraz darmowe pierwsze 20 minut jazdy.

Jak wspominaliśmy już w połowie lutego, firma Nextbike zdecydowała się na rewolucyjną zmianę w sposobie wypożyczania i zwracania rowerów na terenie stolicy. Możemy już zapomnieć o zacinających się elektrozamkach na stacjach – w zamian za nie, rowery wyposażono w O-locki. Pojazy otrzymały również technologię 4. generacji oraz system GPS, zwiększający swobodę korzystania. Zmianie uległy też terminale.

Rowery Veturilo (źródło: Nextbike)
Rowery Veturilo (źródło: Nextbike)

Od teraz użytkownicy rowerów miejskich będą mogli zwracać swoje pojazdy w tzw. obszarach zwrotu, które są odpowiednio oznaczonymi stojakami. W samej stolicy przewidziano ponad 1,5 tysiąca takich miejsc. Do użytku wrócą również pojazdy w postaci tandemów w liczbie 30 sztuk oraz 300 rowerów elektrycznych.

W stolicy do dyspozycji będzie 300 stacji, ulokowanych we wszystkich dzielnicach, w których można pozostawiać również prywatne rowery. Nowy sezon pozwoli również poszczególnym dzielnicom na rozszerzenie siatek stacji poprzez sponsorowanie mieszkańcom nowych i bliższych im stacji rowerowych. Firma Nextbike przejęła w pełni warszawski Veturilo rower miejski na najbliższe 6 lat, ale stolica nie jest jedynym miastem, w którym działa to przedsiębiorstwo.

Rowery Veturilo (źródło: Nextbike)
Rowery Veturilo (źródło: Nextbike)

Nowości sezonu rowerowego również w innych miastach Polski

Sezon rowerowy firmy Nextbike rozpoczął się również we Wrocławiu, w Zielonej Górze, Koszalinie, Kołobrzegu, Tarnowie, Wolsztynie, Koninie, Grodzisku Mazowieckim oraz Piasecznie, a w przyszłym miesiącu ma zamiar ruszyć w innych polskich miastach. Użytkownicy mają otrzymać do dyspozycji 6700 pojazdów.

Jak donosi prezes zarządu Nextbike, Polacy na rowerach tej firmy spędzili w zeszłym roku ponad 219 milionów minut, co w przeliczeniu daje 400 lat ciągłego wynajmu jednośladów. Użytkownicy pokonali ponad 33 tysiące kilometrów, a 5 czerwca osiągnięto rekord liczby wypożyczonych pojazdów, który wyniósł łącznie 58 tysięcy sztuk rowerów.