Nubia pokazała okulary AR. Wyglądają naprawdę elegancko

Nubia pokazała okulary AR. Wyglądają naprawdę elegancko

Nubia zaprezentowała okulary rzeczywistości rozszerzonej Neovision Glass. Pozwalają wyświetlać 120-calowy obraz, są zgrabne i przypominają ładne okulary przeciwsłoneczne.

Okulary AR o wysokiej jakości obrazu

Marka Nubia, należąca do ZTE, podczas targów MWC 2023, wprowadza pierwsze okulary rozszerzonej rzeczywistości. Neovision AR Glass, bo o nich mowa, są pierwszymi na świecie inteligentnymi okularami, które zostały oznaczone certyfikatem TÜV Rheinland i Hi-Res Audio.

Ich używanie pozwala na odczuwanie bogatych i kinowych wrażeń, a wszystko to dzięki wirtualnemu, 120-calowemu ekranowi oraz wyświetlaczowi typu micro OLED o PPI 3500, którego rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli. Wyświetlacz charakteryzuje również maksymalna jasność na poziomie 1800 nitów oraz pole widzenia, wynoszące 43 stopnie.

Okulary AR można podłączyć do wielu urządzeń końcowych. Mogą do nich należeć smartfony, tablety, laptopy czy konsole do gier m. in. XBOX, PS5, Switch, a nawet drony.

Nubia pokazała okulary AR. Wyglądają naprawdę elegancko

Wysokiej jakości dźwięki i elegancki, opływowy wygląd okularów

Okulary Neovision AR Glass są wyposażone w stereofoniczne i pełnozakresowe głośniki, które jeszcze bardziej wciągają użytkownika w wirtualny świat, gwarantując autentyczne wrażenia dźwiękowe. Sprzęt jest typowo plug-and-play, co znacząco ułatwia jego użytkowanie ze wszystkimi kompatybilnymi urządzeniami – wystarczy podłączyć i działa.

Nubia postawiła na wyjątkowy i elegancki wygląd okularów, zapewniając opływowy kształt i pozbawiając je ramki. Urządzenie ma także stylowe soczewki magnetyczne, co sprawia, że okulary rozszerzonej rzeczywistości przypominają tradycyjne. Masa tych okularów AR to zaledwie 79 gramów.

Firma próbuje wzmacniać swoją rynkową pozycję w zakresie urządzeń 5G + XR, coraz nowszymi i nieco zaskakującymi rozwiązaniami technologicznymi, na co dowodem są właśnie okulary rozszerzonej rzeczywistości Neovision AR Glass. Jak Wam się podobają?