Oczyszczacz Cecotec TotalPure 1500 Connected filtruje powietrze trzy razy
fot. storececotec.com

Oczyszczacz Cecotec TotalPure 1500 Connected filtruje powietrze trzy razy

Oczyszczacz powietrza, szczególnie w sezonie grzewczym, to urządzenie, jakie powinno pojawić się w każdym domu. Szczególnie że to, co wdychamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie – tym bardziej, jeśli w naszym otoczeniu mamy domownika z alergią, bądź też małe dzieci. Warto więc zastanowić się nad odpowiednim urządzeniem, które spełni nasze wymagania. Być może będzie to nowość hiszpańskiej firmy Cecotec, która właśnie pojawiła się w Polsce.

Cecotec TotalPure 1500 Conected z potrójnym filtrowaniem

Cecotec TotalPure 1500 Connected to urządzenie oferujące nam aż trzy procesy filtracji. Pierwszy wykorzystuje filtr wstępny, który ma za zadanie zatrzymać takie zanieczyszczenia, jak kurz czy też sierść zwierząt. To ważny element dla każdego użytkownika posiadającego w domu czworonoga.

Następny, czyli filtr węglowy, to inaczej filtr przeciwzapachowy. To on odpowiada za usuwanie przykrych zapachów z powietrza wraz ze znajdującymi się w nim związkami organicznymi. Warto tu wspomnieć, że ma on także funkcję niwelowania tak bardzo szkodliwego dymu papierosowego.

Ostatni filtr – wysokiej wydajności – to swego rodzaju dopełnienie, odpowiada za minimalizowanie ilości cząsteczek szkodliwych dla zdrowia z powietrza. Wszystkie trzy razem dbają o to, by jakość otaczającego nas powietrza była jak najbardziej zadowalająca.

Oczyszczacz Cecotec TotalPure 1500 Connected filtruje powietrze trzy razy
fot. storececotec.com

Jednak to nie koniec, gdyż urządzenie zostało także wyposażone w jonizator, który dzięki swojemu działaniu generuje jony ujemne, które przekształcają zanieczyszczone powietrze w czyste. To z kolei wpływa na dobre samopoczucie domowników oraz ogólny ich stan zdrowia.

Cecotec TotalPure 1500 Conected – cichy i skuteczny

Nikt nie lubi hałasujących urządzeń, chyba że puszczają one naszą ulubioną muzykę ;-). Producent oczyszczaczy doskonale zdaje sobie z tego sprawę i postarał się o cichą jego pracę. Natężenie dźwięku to tylko 61 decybeli, czyli mniej więcej tyle, ile wydaje standardowy odkurzacz.

Oczywiście nie zapomniano tu także o trybie pracy w nocy. Gdy w domu panuje cisza i wszyscy śpią, Cecotec staje się niemalże niesłyszalny. Oprócz tego istnieje także możliwość pracy automatycznej, czyli dostosowanie prędkości do wykrytej jakości powietrza w pomieszczeniu. Oczyszczacz powietrza dysponuje czujnikiem pyłu PM 2.5.

Oczyszczacz Cecotec TotalPure 1500 Connected filtruje powietrze trzy razy
fot. storececotec.com

Proste sterowanie dzięki aplikacji w telefonie

Jeśli interesuje nas jakość powietrza w domu, to bardzo prosto sprawdzimy ją dzięki aplikacji w telefonie. Tam również mamy możliwość sterowania samym oczyszczaczem powietrza. Możemy zmieniać także ustawienie konfiguracji.

Cecotec TotalPure 1500 Connected to nie jedyny produkt oferowany przez hiszpańskiego producenta, jaki trafił do Polski. Mamy także do wyboru TotalPure 2000 Connected oraz TotalPure 5000 Max Ozone. Oczyszczacze różnią się maksymalną powierzchnią – 25 m², 50 m² oraz 30 m².

Cecotec TotalPure 1500 Connected kupimy w dość przystępnej cenie, wynoszącej 549 złotych.