Nowe opcje ChatGPT (źródło: OpenAI)
Nowe opcje ChatGPT (źródło: OpenAI)

ChatGPT Voice, czyli wirtualny asystent głosowy jest dostępny za darmo w Polsce!

Wirtualny asystent OpenAI pozwala na dwukierunkową rozmowę i jest teraz dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników popularnego bota. ChatGPT Voice charakteryzuje się naturalnym brzmieniem i mową. W jaki sposób go uruchomić?

Od teraz możesz rozmawiać z botem za darmo

ChatGPT w tym roku stał się często używanym narzędziem. Bot jest oparty o sztuczną inteligencję, a za jego powstanie odpowiedzialna jest firma OpenAI, która sukcesywnie ulepsza obecne i dodaje nowe funkcje. Jednym z ciekawych wynalazków jest ChatGPT Voice. Wirtualny asystent powstał już we wrześniu br., a jego możliwości trafiły w ręce użytkowników, którzy uiszczali opłaty. Teraz bot został publicznie udostępniony bez konieczności wydawania pieniędzy na subskrypcję.

Zadaniem nowego narzędzia firmy OpenAI jest generowanie odpowiedzi na zadawane mu pytania oraz odtwarzanie ich głosowo. Co istotne, ChatGPT Voice nie brzmi „robotycznie”, czyli jak typowy wirtualny asystent. Bot pobiera treść mówioną, która tworzona jest w oparciu o model LLM, co sprawia, że brzmi naturalnie.

Jak skorzystać z ChatGPT?

Aby skorzystać z funkcji głosowych należy uruchomić aplikację ChatGPT, dostępną na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. Zapoczątkowanie konwersacji odbywa się poprzez naciśnięcie ikony słuchawek. Prowadzona rozmowa jest obustronna, co oznacza, że nie jest konieczne wpisywanie pytania, a wystarczy je wypowiedzieć. Bot samodzielnie zrozumie zadane zagadnienie i odpowie w sposób naturalny.

Trzeba przyznać, że opcja jest dość realistyczna i faktycznie może przypominać rozmowę ze zwykłym człowiekiem. Wirtualny asystent korzysta z modelu opartego o bogatą bibliotekę dźwięków, nagrywanych przez aktorów głosowych.

Bot z aplikacji Chat GPT rozumie komendy wypowiadane po polsku, ale odpowiedzi są ewidentnie tłumaczone z języka angielskiego, co często objawia się brakiem precyzji. Wciąż – to spora zmiana, biorąc pod uwagę, że opcje głosowe były wcześniej niedostępne dla niepłacących użytkowników.