Aplikacja ChatGPT (źródło: OpenAI)
Aplikacja ChatGPT (źródło: OpenAI)

ChatGPT z dostępem do internetu już w rękach subskrybentów

Najbardziej znany chatbot, który zainicjował zainteresowanie sztuczną inteligencją, staje się posiadaczem kolejnych możliwości. ChatGPT otrzyma dostęp do internetu, co oznacza, że będziemy mogli zapytać bota o aktualne informacje i dane.

Chatbot sztucznej inteligencji i jego rozwój

Można śmiało powiedzieć, że 2023 rok w technologicznym świecie jest rokiem sztucznej inteligencji. AI wkrada się dosłownie w każdą dziedzinę naszego życia, pomaga nam w codziennej pracy, a jej możliwości angażowane są do zarówno nowych narzędzi, jak i doskonale nam znanych.

Modele i boty sztucznej inteligencji trafiły już w formie chatu do popularnych przeglądarek, możemy w kilka sekund generować obrazy, opisane własnymi słowami. Wreszcie AI trafia także do urządzeń, również AGD, a z czasem ma stać się także motorem dla asystentów głosowych, używanych w naszych inteligentnych domach.

Choć pojęcie sztucznej inteligencji znane jest od dawna, a z jej możliwości od lat korzystali już technologiczni giganci, dopiero w tym roku AI prawdziwie wstrząsnęła użytkownikami. Doskonale pamiętamy, jak głośno zrobiło się, gdy OpenAI uruchomiło powszechnie dostępny ChatGPT. Cieszy więc, gdy kolejna aktualizacja pojawia się na horyzoncie. Tak jest i teraz, a z jej funkcji mogą skorzystać już pierwsi wybrańcy. Co tym razem przygotowali autorzy bota?

Najnowsza aktualizacja ChatGPT daje modelowi dostęp do internetu

Dotychczas ChatGPT wykorzystywał dane, sprzed kilku lat, przez co był dość mocno ograniczony. Bot nie używał tegorocznych ani nawet zeszłorocznych danych. Zapytany o niedawne informacje odpowiadał jasno, iż jego źródło wiedzy zostało zaktualizowane we wrześniu 2021 roku. Model zaznaczał również, że nie ma dostępu do internetu.

Sytuacja ta sprawiała, że bot był średnio praktyczny. Doskonale wiemy, że przeglądarka czy serwisy newsowe w tej sytuacji znacząco wygrywały wyścig, a ChatGPT mógł wręcz wprowadzać w błąd przez przekazywanie nieaktualnych danych.

Dlatego też OpenAI zaplanowało kolejną aktualizację. Popularny chatbot może teraz korzystać z internetu, przeglądać go, a także linkować do najnowszych źródeł. Nie jest już tak bardzo ograniczony, jak dotychczas, dodano mu naprawdę szerokie możliwości.

Najnowsza wersja jest póki co dostępna dla osób, które opłaciły jedną z dostępnych subskrypcji w postaci pakietu Plus lub Enterprise. Użytkownicy ci mają również dostęp do modelu językowego GPT-4. Z czasem bot z dostępem do internetu ma trafić w ręce wszystkich użytkowników.