Myjka K4 (źródło: Karcher)
Myjka K4 (źródło: Karcher)

Dlaczego warto kupić myjkę ciśnieniową?

Artykuł sponsorowany

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które doskonale sprawdzi się do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni, takich jak tarasy, balkony, podjazdy, w tym wykonane z kostki brukowej, a także elewacje, bramy czy samochody. Sprzęt ten do swojego działania wykorzystuje wysokie ciśnienie wody, które skutecznie zwalcza brud, zanieczyszczenia czy osady.

Jak działają myjki ciśnieniowe i dlaczego warto je mieć?

Rynek jest wypełniony licznymi propozycjami, pochodzącymi od różnych producentów i faktem jest, że sprzęty te dość znacząco różnią się między sobą. W szerokiej gamie ofert już w marketach możemy znaleźć tanie myjki ciśnieniowe, które jednak często charakteryzują się dość niską wydajnością, mocą oraz trwałością.

Z doświadczenia jednak wiem, że szkoda na nie pieniędzy oraz czasu marnowanego na kolejne reklamacje. Warto więc dopłacić i przemyśleć tę inwestycję, która z pewnością pozwoli nam nie tylko oczyścić zabrudzone powierzchnie, ale również nieco je odświeżyć.

Zasada działania myjek jest dość prosta. Urządzenie pobiera wodę wprost z sieci za pomocą kranu, węża ogrodowego lub też zbiornika np. w postaci beczki, a pompa ulokowana wewnątrz sprzętu odpowiedzialna jest za wygenerowanie natrysku o wysokim ciśnieniu, który kierowany jest przez lancę w dowolnie wybrane przez użytkownika miejsce. Strumień wody uderza z dużą siłą i prędkością, skutecznie rozbijając oraz zwalczając brud i zanieczyszczenia.

Nowe myjki wysokociśnieniowe dla profesjonalistów (źródło: Kärcher)

Czym kierować się przy wyborze myjki ciśnieniowej?

Jedną z największych i najważniejszych zalet myjek ciśnieniowych jest ich wszechstronne użycie, a także szybkie i bezpieczne usuwanie brudu, niewymagającego wysiłku ze strony użytkownika. Dokonanie wyboru nie jest jednak proste, szczególnie jeżeli wybierzemy się na zakupy bez uprzedniego zapoznania się z parametrami, na które warto zwrócić uwagę.

Większość dostępnych na rynku myjek ciśnieniowych do zasilania korzysta z energii elektrycznej, jednak zdarza się, iż można spotkać również ich formę spalinową. W przypadku gospodarstwa domowego warto jednak postawić na tą pierwszą opcję, która nie emituje szkodliwych substancji do powietrza i będzie w zupełności wystarczająca pod względem wydajności.

Jednym z głównych parametrów podczas poszukiwania swojego domowego sprzętu jest ciśnienie robocze, które powinno wynosić około 130 barów. Takie wartości w przypadku sporej liczby urządzeń gwarantują myjki ciśnieniowe Karcher. Warto także dowiedzieć się, czy urządzenie ma dostęp do regulacji ciśnienia. Taka opcja pozwala na wzmocnienie siły uderzenia strumienia wody, gdy napotkamy naprawdę trudne do usunięcia zabrudzenia i osady.

Istotnym czynnikiem powinna być również moc urządzenia, gdyż to właśnie ona jest odpowiedzialna za wydajność myjki. Zazwyczaj parametr ten powinien plasować się pomiędzy 1200 a 1600 W. Dobrym przykładem urządzenia, którego moc zawiera się w tym zakresie, jest myjka ciśnieniowa Karcher K 3 1.601-888.0, osiągając 1600 W.

Nowa myjka (źródło: Karcher)
Nowa myjka (źródło: Karcher)

Podczas poszukiwań warto także przemyśleć jak długi wąż spełni nasze oczekiwania, sięgając do najdalszych elementów czy obiektów, które mamy w planach oczyszczać. Istotne również jest poznanie informacji na temat masy samego sprzętu, aby zadbać o własną wygodę, materiału konstrukcyjnego myjki, który świadczy o jej wytrzymałości, czy też maksymalnej temperatury dopływającej wody, gdyż może okazać się, iż musimy zapewnić początkowe podgrzewanie strumienia.

Myjki ciśnieniowe to inwestycja warta uwagi, szczególnie, jeśli mieszkamy w domu lub jesteśmy posiadaczami samochodów. Urządzenie to pozwala w łatwy sposób zażegnać brud z wielu powierzchni. Rozwiązanie to jest również szybkie i ekologiczne.

Zastosowanie myjek ciśnieniowych zwalcza zanieczyszczenia silnym strumieniem z ewentualną minimalną ilością detergentów, a nie ogromnymi ilościami wody, które zużylibyśmy stosując wyłącznie węża ogrodowego o powolnym wypływie.

Materiał powstał na zlecenie RTV Euro AGD i zawiera lokowanie produktów dostępnych w ofercie sklepu