Nowe inteligentne zamki (źródło: Yale Home)
Nowe inteligentne zamki (źródło: Yale Home)

Yale Home powiększa kolekcję inteligentnych zamków

Firma Yale Home poszerza gamę swoich produktów. Do jej portfolio trafiają dwa nowe rozwiązania, powiększające kolekcję inteligentnych zamków. Urządzenia zostały wyposażone w pierwszą blokadę marki na odciski palca oraz domowe klucze Apple.

Zamek, który otworzy drzwi za pomocą odcisku palca

Jedna z firm, znana przede wszystkim z inteligentnych zamków, ale również alarmów i kamer Wi-Fi, wprowadza na rynek dwa nowe produkty. Yale Home wdrożyła w nie sporo innowacyjnych rozwiązań, które mogą odmienić dotychczasowe zabezpieczenia domowe.

Assure Lock 2 Touch jest pierwszym w historii inteligentnym zamkiem, który w swojej budowie zawiera wbudowany czytnik linii papilarnych. Co istotne, sprzęt pozwala na zarejestrowanie nawet 20 różnych odcisków palców, które otworzą i zamkną drzwi do naszego domu.

Assure Lock 2 Touch (źródło: Yale Home)
Assure Lock 2 Touch (źródło: Yale Home)

Poza tym, urządzenie pozwala na wykorzystanie ekranu dotykowego, aplikacji Yale Access, a także asystenta głosowego, mogącego automatycznie blokować lub odblokować tradycyjny klucz, dostępny w niektórych modelach, stanowiący wyjście „awaryjne”.

Nowy zamek ze skanerem linii papilarnych w wersji z ekranem dotykowym na klucz lub bez klucza dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych, takich jak czarny zamsz, olejowany brąz lub satynowy nikiel.

Cena sprzętu obsługującego Bluetooth i Apple HomeKit wynosi 199,99 dolarów, czyli około 870 złotych, natomiast z opcja z modułem Yale Wi-Fi z- 279,99 dolarów (około 1220 złotych).

Assure Lock 2 Plus (źródło: Yale Home)
Assure Lock 2 Plus (źródło: Yale Home)

Zamek Yale Home obsłuży klucze marki Apple

Marka Yale Home wprowadziła na rynek także produkt Assure Lock 2 Plus, obsługujący domowe klucze Apple. Oznacza to, że użytkownicy kompatybilnego ze sprzętem iPhone’a lub Apple Watcha mogą odblokować lub zablokować zamek w drzwiach przy ich użyciu. Apple Key pojawi się w Portfelu ulokowanym w aplikacji Home.

Nowy sprzęt Assure Lock 2 Plus w wersji z ekranem dotykowym, dzięki któremu nie trzeba zabierać ze sobą klucza, dostępny jest póki co w kolorze czarnego zamszu i satynowego niklu, z czasem ma zostać wprowadzona również opcja w kolorystyce olejowanego brązu.

Koszt urządzenia z dostępem do Bluetooth i Apple HomeKit wynosi 209,99 dolarów, czyli około 915 złotych, natomiast wersja z inteligentnym modułem Yale Wi-Fi kosztuje 289,99 dolarów, co po prostym przeliczeniu wynosi około 1265 złotych.

Jako samodzielny sprzęt można zakupić także inteligentne moduły Wi-Fi za kwotę 79,99 dolarów, czyli około 350 złotych.