Otyłość (źródło: pixabay)
Otyłość (źródło: pixabay)

Trener AI na wagę złota. Coach Iris ma skuteczniej pomóc w odchudzaniu

Proces odchudzania do tej pory był dość trudny i żmudny, ale dzięki nowoczesnym technologiom ma być łatwiejszy niż kiedykolwiek. Ostatnio na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich pojawiła się nowa aplikacja zdrowotna, opracowana przez Allurion Technologies, która ma pomóc w dążeniu do zdrowszego stylu życia i gubieniu zbędnych kilogramów.

Codzienne wsparcie AI w drodze do szczupłej figury

Jak opisują producenci, Coach Iris nie jest tylko zwykłą aplikacją do odchudzania. To generatywny asystent zdrowia oparty na sztucznej inteligencji (AI), stworzony z myślą o zwiększeniu skuteczności programów i planów Allurion. Dzięki współpracy z czołowymi specjalistami w dziedzinie zarządzania wagą oraz naukowcami behawioralnymi, program ma zapewnić nieustające wsparcie, edukację oraz motywację dla tych, którzy dążą do zdrowia.

Coach Iris AI (źródło: allurion.com)
Coach Iris AI (źródło: allurion.com)

W jaki sposób działa ten cud-trener? Na zasadzie uzupełnienia tradycyjnej opieki zdrowotnej. Użytkownicy mają możliwość prowadzenia rozmów z Coach Iris na temat zdrowia i odchudzania. Może on stworzyć spersonalizowany plan żywieniowy, przepisy na zdrowe potrawy, porady dotyczące ćwiczeń czy techniki radzenia sobie ze stresem. Wszystko to w jednej aplikacji.

Dodatkowo asystent został zaprojektowany tak, aby samodzielnie kontaktować się z użytkownikami i motywować ich do dalszych działań, co ma zwiększyć zaangażowanie w cały program odchudzania.

Według mnie brzmi dość znajomo i niestety nie widzę tu zbytniej innowacji. Podobne funkcje znaleźć możemy, chociażby w popularnej aplikacji, stworzonej przez żonę jednego z piłkarzy. Fakt, bez interaktywnego trenera, ale z ćwiczeniami, dietami, poradami dostosowanymi do użytkowników.

Narzędzia oparte na globalnych danych

Jednym z kluczowych aspektów skuteczności Coach Iris ma być unikatowa i własna baza danych Allurion, zebrana z 80 krajów. Dzięki niej kliniki zyskują lepsze narzędzia do zarządzania wagą oparte na sztucznej inteligencji.

Dr Shantanu Gaur, założyciel i dyrektor generalny, podkreślił zaangażowanie firmy w udostępnianie kolejnych możliwości, które mają nie tylko poprawić doświadczenia użytkowników, ale również czynić specjalistów medycznych bardziej efektywnymi w swojej pracy.

Coach Iris jest dostępny dla wszystkich klinik w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, korzystających z pakietu Allurion Virtual Care Suite VCS+ lub VCS Custom.