Copilot Pro (źródło: Microsoft)
Copilot Pro (źródło: Microsoft)

Teraz każdy może wypróbować Copilot Pro. I to za darmo!

Copilot Pro trafia do użytkowników z całego świata. Choć obsługiwany jest tylko w ośmiu językach, subskrypcję można wypróbować za darmo przez miesiąc nawet w Polsce m.in. po angielsku i niemiecku. Z jakich funkcji możemy skorzystać?

Osobisty asystent sztucznej inteligencji

Copilot to nic innego jak osobisty asystent podczas codziennej pracy i nauki w obrębie środowiska Microsoft 365. Jego funkcjonalność została oparta o technologie sztucznej inteligencji, a podstawą tego rozbudowanego narzędzia jest możliwość generowania różnorodnych treści. Technologiczny gigant pokusił się nawet o stworzenie płatnej subskrypcji Copilot Pro, która jeszcze bardziej wspomaga użytkownika. Choć o tej sukcesywnie rozszerzanej platformie można dowiedzieć się wiele, dotychczas dla polskich użytkowników jej funkcjonalność była mocno ograniczona, a wykupienie abonamentu niedostępne.

Teraz jednak wersja Pro trafia w ręce osób z ponad 200 krajów, w tym do Polaków. Subskrypcja pozwala na korzystanie z GPT-4 oraz wersji Turbo, poprawę wydajności, szybsze generowanie obrazów czy tworzenie własnych modeli AI. Co więcej, abonament umożliwia skorzystanie z dodatkowych funkcji w popularnych programach, takich jak Word, Excel (w wersji zapoznawczej), PowerPoint, Outlook (w przypadku maila w domenie Microsoftu) oraz OneNote.

Copilot Pro (źródło: Microsoft)
Copilot Pro (źródło: Microsoft)

Poważne zmiany w subskrypcji Copilot Pro

Copilot Pro trafia na wszystkie rynki, gdzie dotychczas było dostępne narzędzie Copilot, a więc do 222 krajów. Użytkownicy, którzy zdecydują się na instalację aplikacji dedykowanej na urządzenia mobilne z systemem iOS lub Androidem, mogą wypróbować możliwości subskrypcyjnej wersji bez opłat przez miesiąc. Po upływie czasu próbnego opłata miesięczna wyniesie 98 złotych i obowiązuje dla jednego użytkownika.

Copilot Pro funkcjonuje w języku angielskim, francuskim, niemieckim, portugalskim, włoskim, japońskim i chińskim uproszczonym. Wyjątkiem jest wersja zapoznawcza programu Excel, dostępna w języku angielskim oraz funkcje projektanta, działające po angielsku w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Indiach i Nowej Zelandii.

Copilot Pro (źródło: Microsoft)
Copilot Pro (źródło: Microsoft)

Osoby, które zdecydują się na zakup subskrypcji Copilot Pro mogą korzystać z opcji w darmowych aplikacjach internetowych, należących do pakietu Microsoft 365, czyli w przeglądarce. Jeśli chcemy natomiast skorzystać z aplikacji na Windowsa oraz macOS konieczne jest zainwestowanie w subskrypcję Microsoft 365 Personal lub wersję Family.

Każdy posiadacz subskrypcji Copilot Pro będzie mógł skorzystać też z opcji GPT, pozwalającego na generowanie konkretnych zadań, oraz GPT Builder umożliwiającego tworzenie prywatnych modeli sztucznej inteligencji, a także ich udostępnianie.