Karuzela w narzędziu Microsoft Copilot (źródło: Microsoft)
Karuzela w narzędziu Copilot (źródło: Microsoft)

Microsoft Copilot w odświeżonej formie. Co się zmieniło?

Sztuczna inteligencja rozwija się na naszych oczach. Microsoft Copilot zyskuje nowy wygląd, wprowadza nowoczesną karuzelę oraz rozszerza funkcje edycji wygenerowanych obrazów. Niestety, z ostatniej opcji póki co nie możemy skorzystać w Polsce.

Rozwój AI Microsoftu

Microsoft Copilot trafił w ręce użytkowników już rok temu, w ciągu którego uruchomiono 5 miliardów rozmów oraz wygenerowano 5 miliardów obrazów. Ten wielofunkcyjny chatbot, podobnie jak ChatGPT czy Gemini (wcześniej Google Bard), staje się pomocnikiem w codziennym poszukiwaniu informacji, pracy i nauce. Z okazji rocznicy technologiczny gigant wprowadził aktualizację tego rozbudowanego, darmowego narzędzia, która trafiła zarówno do wersji dostępnej w przeglądarce, jak i aplikacji na Androida oraz sprzęty mobilne oparte o iOS.

Użytkownicy mogą dostrzec przede wszystkim zmiany wizualne. Copilot otrzymał bardziej opływowy wygląd, a jego opcje są teraz łatwiej dostępne i przejrzyste. Gigant wprowadził także nową karuzelę sugerowanych podpowiedzi. Poza tym nieco wydłużyła się także lista funkcji w zakresie generowania obrazów za pomocą sztucznej inteligencji, niestety ich dostępność jest mocno ograniczona.

Karuzela w narzędziu Microsoft Copilot (źródło: Microsoft)
Karuzela w narzędziu Copilot (źródło: Microsoft)

Nowe funkcje Microsoft Copilot nie dla Polaka

Użytkownicy z USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Indii oraz Nowej Zelandii mogą teraz korzystać z edycji grafik utworzonych przez sztuczną inteligencję bezpośrednio w Microsoft Copilot. Funkcje te, dostępne w języku angielskim, obejmują wyróżnienie konkretnych obiektów, dodanie wyrazistości i koloru, rozmycie tła obrazu czy przetworzenie grafiki w pikselową. Opcje te są jednak ograniczone do 15 zdjęć dziennie dla podstawowej, darmowej wersji.

W ramach Copilot Pro natomiast liczba ta zwiększa się do stu. Subskrypcja udziela również dostępu do wprowadzania zmian w rozmiarze, bez potrzeby opuszczania obecnie trwającego czatu, oraz przetwarzania obrazów do kształtu kwadratu lub grafiki poziomej.