Czapka z klawiaturą Gboard, czyli szalony pomysł japońskiego Google
(źródło: Google/YT)

Czapka z klawiaturą Gboard, czyli szalony pomysł japońskiego Google

Jeśli myślicie, że już nic Was nie zdziwi, to się mylicie. Google Japan zaprezentował innowacyjną klawiaturę Gboard, którą… włożył do czapki. Projekt dostępny jest w trybie open source, więc wygląda na to, że każdy z nas może sobie taką zrobić.

Gboard w czapce – tego jeszcze nie było!

Nakrycie głowy w postaci kapelusza czy czapki z daszkiem nie jest dla nas niczym dziwnym, wszak każdego dnia spotykamy kogoś, kto je nosi. Jednak ktoś w omawianej czapce Google mógłby Was naprawdę zadziwić. Google Japan opracowało zupełnie nową formę nakrycia głowy, które w rzeczywistości jest… klawiaturą. I to nie jest żart.

Czapka z klawiaturą Gboard (źródło: Google Japan/YouTube)
Czapka z klawiaturą Gboard (źródło: Google Japan/YouTube)

Projekt Gboard CAPS, dostępny w licencji open source, daje możliwość pisania czapką. Brzmi jak szaleństwo, ale działa. Wyjątkowy kapelusz jest ewidentną kontynuacją zaprezentowanej w zeszłym roku jednorzędowej klawiatury Gboard Stick. Jej długość sięgała półtora metra.

Jak działa czapka z wbudowaną klawiaturą?

Wnętrze innowacyjnego nakrycia głowy skrywa sześcioosiowy czujnik bezwładnościowy. Jego wiodącą rolą jest odczytywanie i analizowanie położenia czapki. Zadaniem użytkownika jest obracanie urządzenia na własnej głowie na lewo lub prawo w taki sposób, aby kapelusz wskazywał inny kąt, będący reprezentacją konkretnego znaku na klawiaturze. Po wybraniu odpowiedniego położenia, zmieniającego się co skok o wartości 20 milimetrów, użytkownik wciska górną część czapki, generując odpowiednią literę.

Sprzęt połączony jest z urządzeniem mobilnym za pośrednictwem Bluetooth, a jego zasilanie realizowane jest w oparciu o baterię 3,7 V o pojemności 120 mAh. Nakrycie głowy może być ładowane za pomocą typowego złącza USB-C.

Produktu nie można kupić, jednak nic straconego. Dzięki dostępności projektu w trybie open source, możesz zrobić go sam w domu.