Czujnik obecności FP2 (źródło: Aqara)
Czujnik obecności FP2 (źródło: Aqara)

Czujnik obecności Aqara FP2 może teraz monitorować sen

Marka Aqara pochwaliła się nowym czujnikiem obecności w kwietniu br. FP2 stał się kolejnym urządzeniem, które poinformuje domowników o niecodziennych zdarzeniach. Teraz, zgodnie z zapowiedzią, sprzęt otrzymuje dostęp do funkcji monitorowania snu.

Czym zajmuje się czujnik obecności FP2?

Czujnik obecności to nic innego jak urządzenie, które wykryje ruch i da o tym znać użytkownikowi. Naszej uwadze nie umknie więc żaden złodziej. Zasada działania FP2 opiera się o technologię radarową, korzystającą z fali milimetrowych, pozwalających na skuteczne wykrycie człowieka w pomieszczeniu. Sprzęt instalowany jest zazwyczaj na ścianie, w zależności od jego przeznaczenia.

Kwietniowa nowość marki Aqara, może też zostać zamontowana na suficie, gdzie będzie pełnić rolę czujnika upadku, co jest szczególnie ciekawą opcją dla opiekunów osób starszych czy dzieci. Urządzenie może stać się częścią naszego inteligentnego domu, gdzie wykrycie ruchu stanie się na przykład sposobem na automatyczne uruchamianie smart świateł.

Nowe funkcje urządzenia oferowanego przez markę Aqara

Choć nie minęło dużo czasu od zaprezentowania urządzenia, Aqara już teraz ma dla jego właścicieli ciekawą niespodziankę. Użytkownicy otrzymują aktualizację aplikacji oraz FP2, dzięki której czujnik będzie pełnił rolę monitora snu.

Czujnik obecności FP2 (źródło: Aqara)
Czujnik obecności FP2 (źródło: Aqara)

Czujnik obecności w sposób bezdotykowy określi stan snu, parametry życiowe, a także wygeneruje raport o fazach snu. Co więcej, producent pozwoli też na bieżącą kontrolę tętna i częstości oddechów. Na ten moment nowa funkcja jest bezpłatna, a raczej określona jako „ograniczona bezpłatna”, więc może okazać się, że z czasem będzie trzeba uiszczać opłatę.

FP2 póki co trafiła w ręce chińskich użytkowników. Czujnik obecności można kupić już w kilku polskich sieciach w cenie rozpoczynającej się od 349 złotych. Sprzęt można również zamówić poprzez serwis Amazon.

Czujnik FP2 współpracuje ze znanymi ekosystemami Smart Home (źródło: Aqara)
Czujnik FP2 współpracuje ze znanymi ekosystemami Smart Home (źródło: Aqara)