Ring Alarm Glass Break System
Źródło: pocket-lint.com

Powstał czujnik, wykrywający dźwięk tłuczonego szkła

To nic dziwnego, że przebywając w domu, chcemy czuć się w nim, jak najbardziej bezpieczni. Na szczęście rozumieją to doskonale producenci zajmujący się urządzeniami typu smart home, wprowadzając coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. Czujnik o zdecydowanie zbyt długiej nazwie – Amazon Ring Alarm Glass Break Sensor – to zdecydowana rewolucja, która może znacznie wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Na czym polega jego fenomen? Okazuje się, że jego działanie jest dość proste.

Jak działa Amazon Ring Alarm Glass Break Sensor?

Jak sama nazwa wskazuje, działanie czujnika polega – przede wszystkim – na wykrywaniu odgłosu tłuczonego szła. Przykładowo, gdy ktoś spróbuje wedrzeć się do naszego domu, uszkadzając nasze szklane drzwi czy okna, Amazon Ring Alarm Glass Break Sensor ma za zadanie szybko to wykryć. Oferuje przy tym dość spory zasięg swojego działania, bo aż do 7,62 metra. Przyznacie, że to całkiem sporo?

To, co zaskakuje najbardziej, to fakt, iż urządzenie prawdopodobnie jest w stanie odróżnić wychwycone dźwięki. Dlatego też nie zawyje, gdy potłuczemy szklankę czy zabrzęczymy kluczami. Jak to możliwe? Otóż w swoim działaniu wykorzystuje sztuczną inteligencję.

Powstał czujnik, wykrywający dźwięk tłuczonego szkła

Uwaga! Mamy włamanie – co dalej?

Załóżmy taką sytuację, w której ktoś właśnie rozbił okno w naszym salonie czy stłukł drzwi tarasowe. Oczywiście nasz czujnik natychmiast zauważa tę anomalię i alarmuje system. Następnie my, jako użytkownicy, dostajemy powiadomienie o tym niespodziewanym zdarzeniu w aplikacji Ring. Alert pojawia się w czasie rzeczywistym, dodatkowo może również uruchomić sygnał dźwiękowy Ring Alarm. Intruz zostaje nieprzyjemnie zaskoczony, a my mamy szansę szybkiego manewru, jak np. wezwanie odpowiednich służb.

Ring Alarm Glass Break Sensor – cena urządzenia

Czujnik, czyli nasze urządzenie wspomagające bezpieczeństwo, będzie dostępny od 16 lutego 2022 roku – w pierwszej kolejności w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jego cena nie należy do wygórowanych. W przeliczeniu na złotówki będzie to około 200 złotych.

Jeśli natomiast potrzebujecie wsparcia „na już”, Amazon w swojej ofercie ma aktualnie kilka innych czujników, w tym kontaktowy, wewnętrzny oraz czujniki ruchu.