Nie ma co narzekać - Deezer na Smart TV od Samsunga to miły dodatek.
Nie ma co narzekać - Deezer na Smart TV od Samsunga to miły dodatek.

Będzie oficjalna aplikacja Deezer na telewizory Smart TV Samsunga

Francuski Deezer nie jest z pewnością tak popularną usługą streamingu muzyki, jak chociażby Spotify czy TIDAL. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie, by otrzymała ona oficjalną aplikację na telewizory Smart TV autorstwa Samsunga.

Deezer i Samsung – to dobrana para

Dość nietypowa współpraca sięga jeszcze 2018 roku. W wybranych soundbarach oraz głośnikach Samsunga, klienci mieli dostęp do usługi Deezer HiFi, umożliwiającej odtwarzanie spersonalizowanej muzyki w całkowicie bezstratnej jakości. Teraz ta koreańsko-francuska współpraca jest kontynuowana – usługa streamingowa trafi do telewizorów Smart TV Samsunga w ponad 120 krajach, w tym w Polsce.

W nowej wersji aplikacji znajdzie się większość funkcji, jakie doskonale znamy z mobilnej wersji Deezera. Personalizowane składanki utworów, propozycje nowych piosenek, a także dostosowywalna biblioteka kawałków.

Co ważne, subskrybenci pakietu HiFi, będą mogli teraz słuchać muzyki w bezstratnej jakości na swoich telewizorach firmy Samsung. Łatwiejsze logowanie, osobna kategoria dla podcastów, podział na pod-gatunki – wszystko po to, by zmaksymalizować wygodę użytkowania aplikacji na telewizorze.

Nie ma co narzekać - Deezer na Smart TV od Samsunga to miły dodatek.
Nie ma co narzekać – Deezer na Smart TV od Samsunga to miły dodatek

Ekskluzywność aplikacji na Smart TV

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że na telewizory LG trafi aplikacja NVIDIA GeForce NOW – serwis obsługujący cloud-gaming. Teraz pojawia się kolejna informacja o programie ekskluzywnym dla jednego producenta. Jest to dość ciekawa sytuacja na rynku Smart TV, gdzie producentów jest co niemiara. Z drugiej strony – trudno uwierzyć, że pojedyncza aplikacja przechyli szalę użytkowników telewizorów, w momencie gdy łatwo podpiąć do niego urządzenia typu Android Box, konsole oraz dekodery.

Moim zdaniem ruch ten nie ma zbyt wiele sensu również dla Deezera. Spotify oraz YouTube już od dawna funkcjonują na Smart TV, dlatego też trudno będzie przekonać niedzielnego użytkownika do instalacji oraz zmiany aplikacji muzycznej.

Kto wie, może to wysoka jakość dźwięku w pakiecie HiFi odegra tu dużą rolę. Nie mnie to oceniać. W końcu od przybytku głowa nie boli.