Nowe roboty sprzątające Dreame
(źródło: Dreame)

Do oferty Dreame dołączają dwa nowe roboty sprzątające

Marka Dreame znana jest z nowoczesnych robotów sprzątających. Producent inteligentnych urządzeń kolejny raz w tym roku poszerza swoją ofertę o dwa kolejne odkurzacze automatyczne – L10s Plus oraz L10s Pro Gen2. Jakimi parametrami zostały obdarzone te modele?

Wydajny i samoopróżniający się robot

Model Dreame L10s Plus to robot odkurzający i mopujący, którego moc ssania sięga do 7000 Paskali. Urządzenie zostało wyposażone w akumulator o pojemności 5200 mAh, co sprawia, że jego maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około 105 minut. Sprzęt więc odnajdzie się nie tylko w niewielkich mieszkaniach, ale również sporych domach.

Za pomocą aplikacji możliwe jest wybranie jednego spośród czterech poziomów ssania, co pozwala na dostosowanie metody sprzątania do potrzeb domowników. Dzięki dostępowi do systemu Vormax maszyna ta poradzi sobie z włosami czy sierścią pupili, skutecznie je zbierając. Robot otrzymał zbiornik na kurz o pojemności 350 mililitrów, natomiast pojemność zbiornika na wodę to 300 mililitrów.

Za proces mopowania odpowiedzialne są dwa obrotowe pady, pracujące w trzech trybach do wyboru oraz z wykorzystaniem technologii DuoScrub. Dreame L10s Plus samodzielnie wykrywa dywany za pomocą funkcji ultrasonicznej. Opcja ta sprawia, że dywany z włosiem o wysokości poniżej 3 milimetrów nie zamakają, gdyż pady unoszą się. Dodatkowo, po zlokalizowaniu dywanu, sprzęt automatycznie zwiększa siłę ssania, skutecznie pochłaniając kurz z miękkich powierzchni.

Do odnajdowania się w przestrzeni model ten wykorzystuje nawigację LiDAR oraz algorytmy SLAM. Technologie te sprawiają, że skanowanie i mapowanie mieszkania odbywa się automatycznie, a robot samodzielnie wybiera najbardziej optymalne trasy czyszczenia. Stacja dokująca automatycznie opróżnia pojemnik na kurz za pomocą systemu Dual Boost 2.0, dzięki czemu na około 90 dni możemy zapomnieć o sprzątaniu.

Dreame L10s Plus jest już dostępny w sprzedaży za 2499 złotych u producenta oraz w elektromarketach za 2699 złotych.

Nowy Dreame z większym pojemnikiem na kurz

Dreame L10s Pro Gen 2 również odkurza z siłą ssania na poziomie 7000 Paskali i, podobnie jak poprzednik, do działania wykorzystuje akumulator o pojemności 5200 mAh, w tym przypadku pozwalający na maksymalnie 200 minut pracy na jednym ładowaniu. Użytkownik otrzymuje urządzenie z większym zbiornikiem na kurz – o pojemności 470 mililitrów, jednak ten model robota samodzielnie się nie opróżnia.

Zbiornik na wodę o pojemności 300 mililitrów wraz z systemem DuoScrub i dwoma padami mopującymi pokona plamy i brud z podłóg twardych. Podobnie jak poprzednik, również ten model Dreame automatycznie wykrywa dywany, dzięki czemu zapobiega ich zamoczeniu. Pomocnik sprzątający korzysta z nawigacji typu LiDAR i SLAM, samodzielnie skanuje pomieszczenia, tworzy ich mapy i trasy optymalnych przejazdów. Oba roboty mogą być obsługiwane głosowo za pomocą Asystenta Google, Siri oraz Amazon Alexa.

Cena Dreame L10s Pro Gen 2 wynosi 2199 złotych.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!