Robot sprzątający MOVA M1 (źródło: Dreame)
MOVA M1 (źródło: Dreame)

Robot sprzątający Dreame Mova M1 debiutuje w Polsce. Jest mały, tani i wydajny

Marka Dreame wprowadziła na polski rynek nowy produkt. Jest nim robot sprzątający MOVA M1, który łączy w sobie istotne cechy, takie jak niewielka wysokość, wydajność oraz niska cena. Jakie funkcje obsługuje debiutujące urządzenie?

Inteligentne utrzymanie czystości

Robot sprzątający to urządzenie, które samodzielnie sprzątnie kurze i drobne śmieci z podłogi. Oznacza to, że podczas sprzątania spokojnie możemy opuścić mieszkanie i wrócić, gdy nasze powierzchnie będą błyszczeć. Rynek jest wypełniony różnorodnymi propozycjami, które są mniej lub bardziej inteligentne. Wciąż można jeszcze spotkać automatyczne odkurzacze, działające wyłącznie w oparciu o jeden przycisk startu i stopu, jednak zdecydowanie częściej pojawiają się sprzęty łączące się z aplikacją, stając się istotną częścią inteligentnego domu.

Jedną z firm, która coraz intensywniej angażuje się w utrzymanie czystości w duchu smart jest Dreame. W portfolio marki można znaleźć naprawdę zaawansowane odkurzacze automatyczne, wyposażone w stację dokującą o wielu funkcjach, gdzie robot nie tylko napełni swój zbiornik na wodę i oczyści pojemnik na odpadki, ale również odświeży swoje mopy.

Tym razem wśród propozycji Dreame pojawił się dość tani i kompaktowy robot sprzątający. Model MOVA M1 to urządzenie, które sprząta z mocą ssania na poziomie 4500 Paskali, dzięki czemu powinno poradzić sobie z wszelkimi domowymi zabrudzeniami podłóg. Automatyczny odkurzacz z mopem przyjął formę bardzo niskiego walca o średnicy 32,5 centymetra. Jego wysokość wyniosła zaledwie 7,6 centymetra, co oznacza, że maszyna może zmieścić się pod większą liczbą mebli w porównaniu do wielu innych robotów dostępnych na rynku.

Robot sprzątający od Dreame i jego parametry

Nowy robot sprzątający został wyposażony w wydajny akumulator o pojemności 2600 mAh, dzięki któremu może pracować na jednym ładowaniu do 150 minut, czyszcząc przy tym nawet 140 m2. Dreame MOVA M1 łączy się z aplikacją, gdzie system nawigacji laserowej SoF LiDAR mapuje pomieszczenia, a także pozwala na wprowadzenie zakazanych dla robota stref.

Robot sprzątający otrzymał zbiornik na kurz o pojemności 300 mililitrów oraz zbiornik na wodę 220 mililitrów. Sprzęt korzysta z filtra EPA i jest kompatybilny nie tylko z dedykowaną aplikacją producenta o nazwie Dreamhome, ale również Amazon Alexą, Asystentem Google oraz Siri, dzięki czemu możliwe jest sterowanie głosowe automatycznym odkurzaczem.

Robot sprzątający MOVA M1 (źródło: Dreame)
MOVA M1 (źródło: Dreame)

Dreame MOVA M1 na ten moment dostępny jest w promocji za 779 złotych, zamiast 899 złotych. Obniżka ma potrwać do 15 marca 2024 roku. W zestawie klient otrzymuje ładowarkę wraz ze stacją dokującą, szczotkę boczną oraz miotełkę do czyszczenia robota sprzątającego.

Robot sprzątający MOVA M1 (źródło: Dreame)
MOVA M1 (źródło: Dreame)