Roboty sprzątające Narwal Freo X Ultra
Freo X Ultra (źródło: Narwal)

Narwal wprowadza na polski rynek roboty sprzątające z zaawansowanymi stacjami dokującymi

Marka Narwal oficjalnie wprowadza do sprzedaży na terenie Polski swoje inteligentne roboty sprzątające. Urządzenia cechują się wysoką mocą ssania oraz zaawansowanymi stacjami dokującymi z automatycznym systemem wymiany wody.

Roboty sprzątające z zaawansowaną stacją

Firma Narwal wjeżdża na polski rynek ze swoimi silnymi robotami odkurzającymi i mopującymi. Wśród modeli znalazł się Freo oraz Freo X Ultra, a marka zapowiada, że niebawem do sprzedaży dołączy także najnowszy Freo X Plus. Każde z urządzeń zostało wyposażone w stację dokującą, dzięki której domownicy zapomną o sprzątaniu na dłuższy czas.

Narwal Freo to robot, który zyskał dostęp do technologii automatycznej wymiany wody, nie wymaga więc codziennego zaangażowania użytkownika. Stacja dokująca, dołączona do wprowadzanych na polski rynek urządzeń, jest praktycznie bezobsługowa. Ta niewielka skrzynka nie tylko przechowa i naładuje nam robota, ale również oczyści mopy i osuszy je w 40 stopniach Celsjusza, a także sprzątnie sama siebie.

Freo X Ultra (źródło: Narwal)
Freo X Ultra (źródło: Narwal)

Technologie sprzętów Narwala

Roboty sprzątające zyskały dostęp do licznych technologii, sprawiających, że sprzątanie jest dokładne i w pełni efektywne. Jedną z nich jest DirtSense, która odpowiedzialna jest za przeprowadzenie analizy poziomu zanieczyszczenia wody – jeśli ten jest zbyt wysoki, konkretne obszary są ponownie myte.

Wśród zaawansowanych funkcji znalazła się także Smart EdgeSwing, odpowiedzialną za dokładne uprzątnięcie krawędzi i kątów. Aby nie moczyć dywanów urządzenia marki Narwal mogą unieść mopa na 12 milimetrów.

Model Freo odnajduje się w domowej przestrzeni dzięki systemowi nawigacji SLAM 3.0 LiDAR. Jego zadaniem jest generowanie wielopoziomowych i precyzyjnych map. Roboty sprzątające korzystają również z podczerwieni, co sprawia, że wszelkie obiekty są skutecznie omijane. W przypadku modelu Freo X Ultra wiodącą i nieco bardziej zaawansowaną technologią jest LiDAR SLAM 4.0.

Urządzenia marki Narwal łączą się z wygodną i intuicyjną aplikacją, w której użytkownik może wyznaczać zakazane dla robota przestrzenie, a także ustalić harmonogram pracy czy przejrzeć raporty ze sprzątania. Podstawowe informacje można też odczytać wprost z ekranu LCD, ulokowanego na stacji dokującej. Inteligentne odkurzacze obsługują popularnych asystentów głosowych, takich jak Google, Alexa oraz Siri.

Promocja na start

Sprzedaż nowo wprowadzonych do Polski robotów realizowana jest w sklepach Techwish, Komputronik, Al.to, Mi-Home oraz SimplyBuy. Model Freo jest już dostępny, a jego cena wynosi 4199 złotych. Koszt modelu Freo X Ultra plasuje się na poziomie 5999 złotych, jednak na ten moment produkt wyświetlany jest jako czasowo niedostępny.

Z okazji wejścia firmy na polski rynek producent zorganizował promocję, która potrwa od 19 do 29 lutego 2024 roku. Osoby, które zakupią robota sprzątającego Narwal Freo, mogą otrzymać prezent w postaci zestawu wymiennych akcesoriów o wartości 629 złotych. Chęć odbioru kompletu wraz z dowodem zakupu należy zgłosić mailowo od 15 do 22 marca 2024 roku.