Robot sprzątający X10 Pro Omni (źródło: Eufy)
Robot sprzątający X10 Pro Omni (źródło: Eufy)

Nowy robot sprzątający w ofercie Eufy. X10 Pro Omni ma moc ssania 8000 Paskali

Marka Eufy, znana z rozwiązań dla inteligentnego domu, zaprezentowała nowego robota odkurzającego i mopującego X10 Pro Omni. Model ten został wyposażony w mopującą, podwójną głowicę oscylacyjną i gwarantuje moc ssania na poziomie 8000 Paskali.

Doskonała nawigacja we wnętrzach

Eufy X10 Pro Omni to robot odkurzający i mopujący o dość wysokiej mocy ssania, plasującej się na poziomie 8000 Paskali. Jak wynika z zapowiedzi, sugerowana cena sprzętu ma wynosić 799,99 dolarów, a więc około 3200 złotych. 

Najnowsza propozycja marki zyskała dostęp do zaawansowanych technologii nawigacyjnych, w tym do technologii AI See, która pozwala na lokalizowanie ponad stu przeszkód, jakie można spotkać na terenie gospodarstwa domowego. Ponadto X10 Pro Omni korzysta z nawigacji laserowej iPath, zapewniającej doskonałą orientację robota nawet w warunkach nocnych.

Technologie Eufy dla wydajnego sprzątania

Nowy X10 Pro Omni został wyposażony w szczotkę rolkową pływającą, która dzięki gumie i włosiu doskonale pozbiera wszelkie odpadki, sierść i kurz z dywanów oraz twardych podłóg. Sprzęt ma wydajny filtr, mający zatrzymywać kurz, pleśń, pyłki i bakterie o wielkości 0,3 mikrometra. Szczotka rolkowa zainstalowana w robocie usuwa zaplątane w nią włosy, dzięki nasadce Pro-Detangle Comb.

Część mopująca została wykonana z dwóch pięciokątnych dysków, które obracają się z prędkością 180 obrotów na minutę oraz wywołują kilogramowy nacisk na podłogę, dzięki czemu zwalczą uporczywe zabrudzenia. Charakterystyczne mopy radzą sobie również przy krawędziach i w trudniej dostępnych miejscach.

Dyski mogą unieść się na wysokość 12 milimetrów, co sprawia, że nie moczą dywanów. Eufy X10 Pro Omni może być sterowany głosowo za pomocą Asystenta Google lub Amazon Alexy.

Stacja dokująca nie tylko naładuje robota, ale również automatycznie opróżni go do 2,5-litrowego worka na odpady. Urządzenie samodzielnie myje dyski mopa oraz suszy je ogrzanym powietrzem. Stacja została też wyposażona w 3-litrowy zbiornik na wodę, który automatycznie napełnia zbiornik odkurzacza.